Сумський ЦНАП почав надавати послуги сервісних центрів МВС

У портфелі нашого Сумського ЦНАПу — 245 адміністративних послуг. Такою кількістю послуг не може похвалитися жоден центр в Україні. А з 1 липня тут можна отримати і найбільш популярні послуги сервісних центрів МВС.

— Тепер власникам авто і мотоциклів не потрібно їхати на Білопільський шлях, щоб подати документи на обмін водійського посвідчення, — каже Дмитро Олійник, заступник начальника регіонального сервісного центру ДСЦ МВС в Сумській області. — Якщо не потрібно складати іспити з правил дорожнього руху і практичних навичок водіння ТЗ, його можна отримати в ЦНАПі. Тут же видадуть і дублікат посвідчення водія замість втраченого або викраденого, можна зареєструвати нове ТЗ (щоправда, тільки в тому випадку, якщо не потрібен експертний огляд), перереєструвати авто чи мотоцикл у зв’язку зі зміною його найменування, адреси юридичної особи, анкетних даних або місця проживання власників ТЗ, установкою газобалонного обладнання. Вартість послуг ЦНАПу — така ж, як і в наших сервісних центрах.

— Держава все більше повноважень делегує органам місцевого самоврядування, — продовжує розмову керівник Сумського ЦНАПу Алла Стрижова. — Це означає, що спектр наших послуг буде тільки розширюватися. Зараз у місяць ми надаємо близько 50 тисяч адмінпослуг. У тиждень — близько 15 тисяч. Звичайно, у період карантину відвідуваність трохи зменшилася, але поступово ми повертаємося до колишнього рівня. На сьогодні найбільш затребувані послуги — реєстрація місця проживання та зняття з реєстрації, отримання довідок з держреєстрів і реєстру територіальної громади.

Ми приймаємо документи на держреєстрацію нерухомості, бізнесу і від жителів області, а отримати довідки, оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-карти і закордонний паспорт — можуть взагалі жителі всієї України. До речі, черг на отримання ID-карти і закордонних паспортів немає.

Також ми робимо все, щоб сумчани отримували адмінпослуги в комфортних умовах. Минулого тижня закінчили ремонт вхідної групи до будівлі, всередині розширена зона очікування для відвідувачів, поставили додатковий обігрів (для зими). Крім того, підвал будівлі хочемо пристосувати під архів. На ці роботи з міського бюджету виділили 1,1 млн грн. Є напрацювання та ескізний проект і благоустрою внутрішнього двору, де будуть додаткові паркувальні місця. Думаю, через місяць-півтора все зробимо. Обладнаємо і місця для паркування велосипедів.

Джерело: