Сумський художник Єгор Авдєєнко провів експериментальний аукціон

Сумський художник Єгор Авдєєнко відкрив свою персональну виставку «Встигнути за 10 годин 56 хвилин», а 27 вересня провів аукціон, на якому продав усі роботи. Спочатку була ідея створити за один день картини без будь-якої підготовки, а потім з’явилася ще одна — провести експериментальний аукціон зі своєї виставки, пише cukr.city.

Ідея з’явилася спонтанно

Минулого року я забронював місце в «Агенції промоції Суми» для персональної виставки. Коли до її відкриття залишалося кілька тижнів, то у мене ще нічого не було готово. Був варіант скасовувати виставку або щось придумувати. Тому ідея намалювати картини за день — суцільний експромт.

За мету ставив створити персональну виставку без будь-якої підготовки, зафіксувати час та зняти весь процес на відео

Виставка називалася «Встигнути за 10 годин 56 хвилин», адже саме стільки часу мені знадобилось, щоб зайти в пустий зал, намалювати, а потім повісити свої роботи. Назву дали вже після того, як усе було зроблено. Єдине, що підготували для мене — це фанерки, на яких можна малювати. Виходить, як тільки я зайшов до пустої галереї, то секундомір увімкнули, а вимкнули його, коли на стіну повісили останню картину. Увесь процес створення виставки фіксувався на відео, яке потім прискорили.

Вільна творчість

Мої роботи висіли в галереї два тижні. Такий формат для нашого міста новий, але людям сподобалося, судячи з відгуків. У мене не було мети показати щось нове, я просто робив те, що хочеться. Коли раніше сідав у майстерні, то починав задумуватися і заморочуватися над картинами та їхнім змістом. А тут є задача, яку треба виконати в короткий термін — ти береш і виконуєш її.

Останніми роками вся моя творчість більше комерційна, тому я вирішив керуватися на своїй виставці таким принципом: що хочеш, те і роби

Не було мети когось здивувати, чи відтворити надзвичайно складну техніку, або дорого продати створені картини. Мені просто хотілося проявити свою творчість у вільному форматі. Усього я намалював 13 картин. Одна з них чорна, бо коли на афішу просили малюнок, то нічого не було, тому я зробив звичайний чорний квадрат. Раніше я малював здебільшого риб, а на цій виставці вирішив намалювати птахів. Це було дуже спонтанно, буквально за день з’явилася ця ідея, але думаю, що в такому форматі можна й надалі робити виставки.

Експериментальний аукціон

Про аукціон я подумав під час самої виставки — вирішив, чому б мої роботи взяти й не віддати. У цьому не було жодних комерційних міркувань або якоїсь вигоди. Просто виникла ідея продати за годину свої картини. На моєму аукціоні ціни були від однієї гривні.

Аукціон проводили так, щоб на продаж картини виділялася одна хвилина часу. Ми заводили секундомір, а коли лунав дзвінок, то картину забирали за ту суму, яку встигли запропонувати. Найдорожчою картиною став «Півник», якого взяли приблизно за 700 гривень.

Увесь процес виглядав більше як перфоманс. Гроші, які були зібрані на аукціоні, пішли на благодійність. Я віддав їх дівчатам, які займаються волонтерством. Єдине, що я не говорив під час аукціону: на що будуть йти кошти та кому. Якщо озвучити, що це благодійність, тоді увесь задум виглядав би дивним, тому я ніде про це не говорив. Коштів назбирали у районі 2000 гривень. Найцікавіше, що картини у якому порядку вішали, так на аукціоні зі стіни й знімали. У майбутньому я планую ще проводити подібні заходи, але де і як, поки невідомо.

Джерело: