Сумський активіст “розкопав” схему, як у Сумах засмічують вулиці 

Хто насправді засмічує Суми?

Сумський активіст Володимир Дворніченко у себе на сторінці розмістив відео із засміченим сміттєвим майданчиком по вулиці Олександра Коваленка, 38 (колишня Нахімова). У компанії “А-Муссон”, якій належить даний майданчик, оперативно відреагували, після чого стали відомі системні порушення законодавства і те, як жителі Саду та Косівщини незаконно користуються сміттєвими контейнерами сумчан:

“Компанія “А-Муссон” завжди докладала і докладає значних зусиль для самовдосконалення та покращення власних послуг. Ми оперативно слідкуємо за новими сучасними технологіями у галузі поводження із побутовими відходами, адаптуємо та впроваджуємо їх у Сумах, вчасно оновлюємо автопарк. Наразі, ТОВ “А-Муссон” єдине підприємство у Сумах, яке впровадило сортувальну лінію для сміття, що значно покращило екологічну безпеку в місті, – інформують на офіційній сторінці компанії “А-Муссон” у Фейсбук.

-Параллельно, наша компанія завжди намагається оперативно реагувати на скарги та пропозиції сумчан, змінюючи свій сервіс під їх бажання та потреби.

Так, учора, відомий у Сумах активіст Володимир Дворніченко зняв відеоролик із критикою нашої роботи по вулиці Олександра Коваленка, 38 (колишня вулиця Нахімова) у Сумах. На відео видно, як біля нашого сміттєвого майданчика хтось навозив цілі купи великогабаритного переважно будівельного сміття, а також багато гілок дерев. Поряд із тим, самі контейнери для сміття, стоять незаповнені повністю сміттям, що також видно на даному відео.

Активіст Дворніченко у відео робить висновок, що купи будівельного сміття, які сюди були вивезені цілеспрямовано – це недопрацювання компанії “А-Муссон”, яке начебто виникло через корупцію у міській раді…

Ми шануємо роботу Володимира Дворніченка і як блогера, який не боїться піднімати актуальні питання, і як волонтера. Але в даному питанні, мусимо зазначити, що хтось його цілеспрямовано ввів у оману.

Так, згідно Договору комунального замовлення на даному сміттєвому майданчику повинно бути три контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів та вісім контейнерів для змішаного. По факту ж, встановлено три контейнери для роздільного та девʼять для змішаного.

Згідно норм ми повинні вивозити:

  • сміття з контейнерів щоденно;
  • великогабаритні відходи та ремонтні відходи один раз на тиждень.

По факту – сміття з контейнерів вивозиться щоденно, а ВГВ та РВ три машини на тиждень.

Тобто всі свої зобовʼязання перед Сумською громадою компанія “А-Муссон” не лише виконує, а й надає більше послуг, ніж це передбачено умовами Договору і діючим тарифом.

Тоді чому ж саме на цьому майданчику збирається така велика кількість сміття за межами контейнерів? 

Справа у тому, що дана ділянка знаходиться на околиці Сум, далі починаються два села (Косівщина і Сад), які мають суто умовний вивіз сміття. Тому багато їх мешканців, просто безоплатно користуються нашими контейнерами, наносячи збитки та доставляючи неприємності не лише нашій компанії, а й жителям навколишнього мікрорайону, які справно сплачують за вивіз ТВП.

Але навіть це ще тільки пів біди. Більшість сміття, яке валяється поза контейнерами – це будівельні відходи, які взагалі мали б вивозитися окремо з найманням спеціального транспорту одразу на сміттєвий полігон. Однак, навіть якщо хтось і наймає когось, то сміття, як бачимо, скидається не на сміттєвому полігоні у Великому Бобрику, а по вулиці Олександра Коваленка, 38 (колишня вулиця Нахімова) у Сумах. Таким чином маємо реальні факти вчинення злочину і завдяки сумському активісту Володимиру Дворніченку вони стали відомі на широкий загал.

Зі свого боку, ми тільки раді вітати таку його діяльність, яка спрямована на те, щоб наше місто було чистим та охайним, а будівельне сміття вивозилося не на сумські вулиці, а на сміттєвий полігон.

Також хочемо зазначити, що на дане питання оперативно відреагував виконуючий обовʼязки мера Сум Артем Кобзар. Спільно із ним вдалося вийти на шлях розвʼязання проблеми – і сміття (навіть те, яке було викинуте біля майданчика незаконно) сьогодні було вивезене для утилізації.

На майбутнє, закликаємо Володимира Дворніченка продовжувати свою активну діяльність і спробувати вивести “на чисту воду” тих людей, які таким нахабним способом поза законом викидають сміття (зазвичай це робиться на вантажних автомобілях) прямо на вулицю. Переконані, що якщо це питання не замовчувати, а діяти – то місто Суми стане чистішим та комфортнішим!” – інформують на офіційній сторінці компанії “А-Муссон”.

Нагадаємо, компанія “А-Муссон” на благодійній основі активно допомагає сумчанам боротися із наслідками російських авіа та ракетних ударів.

Так, протягом червня-вересня 2024 року компанія активно долучилася до відновлення міста після численних руйнувань від авіаударів, вивозячи понад 100 кубічних метрів будівельних та ремонтних відходів, включно з битим склом. Особливу увагу було приділено вулицям Сумської тероборони, Петропавлівській та іншим районам міста, які постраждали через бойові дії. Завдяки швидкій і якісній роботі команди, мешканці цих районів отримали змогу швидше відновити свої домівки та бізнеси.