Сумський 13-річний режисер підкорює міжнародний фестиваль

13-річний сумчанин Михайло Грищенко став фіналістом міжнародного конкурсу “Дитятко”, який щороку проводиться у Харкові. Передача Михайла Грищенка “Гармошка” змагатиметься за перемогу у номінації “Краща телепрограма дитячої студії”, повідомляє «Суспільне».

За словами мами Михайла Олени Грищенко, родинна студія “Мішмікс” починалася із захоплення Михайла. Її син зацікавився фотографією, коли йому було 8 років, а потім перейшов на відео.

“Міша розпочав із того, що знімав для Youtube різні ролики, викладав, вони набирали багато переглядів, але ми зрозуміли: це не те, треба дещо більш серйозне. Наш тато взяв у свої руки цей процес”, – розповідає Олена.

Зараз Міша режисер сімейної студії. Хлопець самостійно опанував навички режисера, оператора, монтажера. Вчився на курсах режисера і сценариста Валерія Балаяна. За два роки знято близько 20 художніх і документальних короткометражок, соціальних роликів, передач.

До карантину започаткували цикл, перша програма якого і вийшла у фінал міжнародного дитячого медіафестивалю “Дитятко”.

“Це проєкт із назвою “Слобожанські самородки”, в якому ми розповідаємо про незвичайні таланти звичайних людей, які, не закінчуючи якихось вищих навчальних закладів, розвили свій талант”, – каже Михайло Грищенко.

За його словами, передача “Гармошка” присвячена унікальному майстру музичних інструментів Павлу Білоусу.

“Це дуже видатний майстер, який ремонтує гармошки та баяни дуже відомих митців Сумщини”, – каже Михайло, – Наша земля багата різними талантами, про які мало хто знає. І я вирішив якось популяризувати ці таланти й цих унікальних людей”.

Виконавчий директор міжнародного дитячого медіа фестивалю “Дитятко” Володимир Дягилев повідомив, що оргкомітетом було отримано майже півтори тисячі робіт зі 109 країн світу. До фінальної частини було відібрано 235 робіт.

“Перш за все це професіоналізм, якість самої роботи, знімання, монтажу. Це тематика робіт. Якщо це стосується дитячих робіт, окремий плюс має позитивна тематика, якщо діти несуть одноліткам якийсь позитивний контекст, позитивний меседж”, – зазначив Дягилев.

Головний актор фільмів, журналіст в кадрі, закадровий голос – це молодший брат режисера Акім. Ставати актором хлопець не збирається, але у фільмах брата зіграв кілька ролей.

“Я зіграв хапугу-мера, хлопця у фільмі “Три бажання”. В останньому знялося дуже багато людей, наприклад, хлопці із другої школи та деякі студенти”, – розказав Суспільному Іоакім Грищенко.

Він підкреслив, що іноді йому цікаво зніматися, а іноді – це лише псує йому настрій:

“Іноді щось не виходить, щось не так, і нам доводиться переносити знімання на наступний день. Також я дуже втомлююсь. Наприклад, коли ми знімали одну сцену, мені довелося десять разів піднятися сходами і спуститися вниз”.

Переможців фестивалю “Дитятко” оголосять у вересні. А родина Грищенків наразі працює над новим роликом і над фотопроєктом про найстаріших мешканців Старого Села, що під Сумами.

Джерело: