Науковці СумДУ розробили пристрій для проведення гістологічних та цитологічних досліджень. Це спільна розробка вчених науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” (кафедра хімічної інженерії факультету технічних систем та енергоефективних технологій) і кафедри патологічної анатомії Медичного інституту. Науковий керівник розробки — доктор медичних наук, доцент Євген Кузенко.
Ергономічний пристрій застосовується для забарвлення гістологічних зрізів. За його допомогою досліджувані клітини набувають більш контрастного кольору, що сприяє ефективності проведення їх огляду під мікроскопом і, відповідно, діагностування захворювань в гістології та цитології. Медична новинка виготовлена з використанням кислототривких матеріалів і має сучасний дизайн.
Висока якість автоматичного фарбування забезпечує простоту використання, ефективний розподіл навантаження на лабораторію і відтворюваність результатів.
Розроблений прототип поєднує в собі гнучкість, швидкість і відкриває нові горизонти в автоматизації досліджень. Завдяки великій кількості станцій (24 одиниці) прилад може працювати по декількох протоколах фарбування. Використання до 32 стекол, зручний кольоровий РК-екран, на якому відображаються усі програми і супутня інформація для точного регулювання, гарантують ефективність фарбування, безпеку і швидкість. Кожна дія приладу супроводжується звуковими сигналами, щоб спеціалісту, який працює з апаратом, було зручно орієнтуватися в етапах його роботи. Програмне забезпечення та сам прилад захищений вітчизняними патентами.
Планується подальше удосконалення і модернізація приладу шляхом встановлення сенсорного блоку керування, покращеної системи фільтрації та інших корисних функцій, за якими українська медична розробка не поступатиметься сучасним світовим аналогам.