Сумська міськрада продає приміщення

На сесії Сумської міськради депутати затвердили перелік об’єктів, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні. Як відомо, ще в 2016 році міськрада ухвалила рішення, що на аукціон будуть виставлятися тільки незатребувані об’єкти, які довгий час ніхто не хоче брати в оренду. Адже вони не просто не приносять доходу в бюджет, а навіть завдають збитки, так як місту доводиться платити за їх опалення і охорону. Цього разу департамент ресурсних платежів включив в список на аукціон п’ять об’єктів: по вул. Нахімова, 21 (118 кв. М), пр. Курському, 129 (68,5 кв. М), вул. Іллінській, 51/1 (24,6 кв. М), пров. Терезова, 2 (127 кв. М), і окремо розташована будівля в парку ім. Кожедуба (866,6 кв. М).

Що стосується останнього, то, хоч це і найбільший за площею і привабливий по розташуванню об’єкт, виручити за нього хороші гроші місту, швидше за все, навряд чи вдасться. Всі сумчани знають це двоповерхова будівля – колишнє літнє кафе з пляжної роздягальнею в районі Студентського пляжу. Кілька років поспіль його орендував благодійний фонд «Соцінвест» за символічну плату в 1 гривню на рік. Але в 2018 р БФ вирішив відмовитися спочатку від більшої частини будівлі, залишивши собі всього близько 100 кв. м, а потім – і від усього об’єкта. На сьогодні ця будівля вже настільки старе і занедбане, що вже, за великим рахунком, і орендувати нічого – напівзруйновані стіни, бетонні плити і побитий шифер. Після того як «Соцінвест» відмовився від нього, керівництво міста вирішило, що з будівлею потрібно терміново щось робити. Адже стояти в такому вигляді в парку відпочинку, та ще й поруч з пляжем, воно просто не може. Єдина надія – знайти інвестора, який реалізує тут який-небудь цікавий інвестиційний проект. Однак, з огляду на занедбаний стан будівлі і його величезну площу, очевидно, що воно зажадає від майбутнього господаря дуже серйозних капіталовкладень. Тому ціна продажу, судячи з усього, буде не дуже високою, а то і зовсім символічною. Особливо з огляду на останні зміни в законодавстві.

Нагадаємо, що з 2018 року, після прийняття закону «Про приватизацію державного та комунального майна», аукціони з продажу комімущества проводяться тільки в електронному вигляді – в електронній торговій мережі, яка об’єднує всю Україну. Але головне нововведення цього закону – продаж об’єктів не за ринковою, а за балансовою вартістю. При цьому, якщо виставлений на торги об’єкт не вдалося продати з першого разу, на повторному аукціоні система автоматично знижує стартову ціну відразу на 50%. Якщо ж об’єкт не буде проданий і з другого разу, то третім етапом проводиться аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни і надалі – подання цінових пропозицій зі зниженням стартової ціни, знову-таки, на 50%. І ще один нюанс: відповідно до вищезгаданого закону, якщо об’єкт був запущений в електронну торгову систему, зняти його з аукціону вже не можна (тільки в окремих випадках, якщо на те є особливі причини), нехай навіть його ціна в підсумку знизиться буквально до копійок.

З урахуванням всіх цих нюансів, місту, схоже, взагалі пощастить, якщо за руїну в парку ім. Кожедуба вдасться виручити хоч що-небудь.

Чи не занадто перспективний в плані вартості продажу і ще один об’єкт зі списку – приміщення в пер. Терезова, 2. Це, до речі, єдиний об’єкт, по якому у членів профільної депутатської комісії були питання перед його винесенням на сесію. Адже це приміщення знаходиться в самому центрі міста, а значить, за рішенням міськради від 2016 року не підлягає приватизації. Але в департаменті ресурсних платежів пояснили, що це приміщення – в аварійному стані, один раз там навіть була пожежа і воно фактично руйнується. Власники сусідніх приміщень в тій же будівлі засипали департамент скаргами з цього приводу. Тільки в цьому році департаменту вдалося через суд виселити з цього приміщення колишнього орендаря, який ніяк його не використав і не ремонтував. Так що навряд чи його балансова вартість буде занадто високою. Але тому, хто захоче його купити, теж доведеться гарненько витратитися, щоб привести його в порядок.

За продаж інших трьох об’єктів депутатський корпус теж проголосував без заперечень. Залишається сподіватися, що на них знайдуться покупці з першого або хоча б з другого разу і місту вдасться хоч трохи поповнити бюджет розвитку.

shans.com.ua