Сумська міська лікарня №5 відкриває ще 20 додаткових ліжок і «хірургію однієї доби»

Сумська міська лікарня №5 – єдина міська медустанова, включена в список лікарень другої хвилі по госпіталізації пацієнтів з COVID-19. З 25 серпня тут приймають хворих з підозрою на коронавірус або підтвердженим діагнозом. Як лікарня хірургічного профілю справляється з роботою в нових умовах?

– Для допомоги пацієнтам із середнім і тяжким перебігом хвороби потрібно було по-новому організувати весь процес роботи лікарні, – розповідає директор В’ячеслав Петренко. – Ми готувалися до цього заздалегідь. Закупили обладнання і засоби індивідуального захисту (допомагало місто, благодійні фонди), виконали необхідні ремонти, підвели кисень в відділення анесте-зіології та інтенсивної терапії, при лікарні створили оперативний штаб. На першому етапі розгорнули 27 ліжок на шостому поверсі стаціонарного корпусу (8 – у відділенні реанімації та 19 – в очному відділенні, яке було перепрофільовано). А в цілому як інфекційний госпіталь другої хвилі ми можемо відкрити 100 ліжок для госпіталізації хворих з коронавірусів.

Станом на цей понеділок, як повідомила на апаратній нараді в мерії в.о. міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко, в лікарні на 27 ліжках знаходиться 31 пацієнт. З них 9 осіб – на кисневій підтримці, один – на неінвазивної вентиляції і двоє важких хворих підключені до апарату ШВЛ.

– Ліками ми забезпечені, – уточнив В’ячеслав Петренко. – Частина була поставлена ​​централізовано, частину закупили за кошти, які виділяє НСЗУ. Те, що не включено до переліку, – родичі докуповують, але це – дрібниці. Що стосується лабораторної діагностики – все є. Був придбаний коагулометр, апарат для ІФА-досліджень, тест-системи для виявлення антигенів коронавіруса. Уже виконано близько 120 аналізів. Пацієнтам і медпрацівникам, які з ними контактують, діагностика проводиться безкоштовно ».

У всіх пацієнтів – легкі вражені з обох сторін

– У нашу лікарню надходять пацієнти з симптомами вірусної пневмонії, у яких відсоток ураження легень від 42 до 80%, що показують результати КТ, – розповідає лікар-інфекціоніст Наталія Тарасова. – У всіх 27 пацієнтів легкі вражені з обох сторін (на знімку – по типу матового скла). За клінічною симптоматикою перебіг хвороби у них проходить важче, ніж при звичайній пневмонії. У більшості пацієнтів все починалося раптово – з підвищення температури, що не збивалася жарознижувальними засобами. У деяких, крім високої температури, відзначається втрата смаку та нюху. А вже на 3-5 день практично у всіх з’явився біль за грудиною і задишка – навіть в стані спокою. За словами хворих, виникає почуття, що вони не можуть дихати на повні груди і можуть задихнутися. Вночі пацієнти потіють так, що доводиться щодня міняти постільну білизну. Спостерігається слабкість, запаморочення, виражені інтоксикаційні прояви. Нежить відзначається в дуже рідкісних випадках. Все залежить від імунної системи людини і наявних супутніх захворювань. У нас є і 30-річні, і 44-річні пацієнти, у яких стан ближче до важкого.

Дуже важливо, як зазначає доктор, – своєчасно звернути увагу на погіршення самопочуття. Якщо людина з сімейного вогнища, де є хворі з COVID-19, або був контакт з інфікованим, то насторожити має навіть незначне підвищення температури (37-37,2). При перших симптомах потрібно звертатися до свого сімейного лікаря, зателефонувавши по телефону.

Можуть знадобитися лікарі та обладнання

З огляду на завантаженість розгорнутих ліжок, виникла необхідність задіяти додаткові. Ще 20 місць додаються на третьому поверсі, на місці гінекологічного та кардіологічного відділень. До слова, планові госпіталізації з іншими захворюваннями в медустанову припинені, амбулаторний прийом в поліклініці згорнуть до мінімуму. В ургентному порядку можуть приймати пацієнтів тільки з поєднаними патологіями – наприклад, якщо у хворого гостра хірургічна проблема і підозра на COVID-19. На цьому тижні на п’ятому поверсі поліклінічного корпусу повинна відкритися «хірургія однієї доби» – там зроблений ремонт, підготовлені палати, підведений кисень, встановлена ​​апаратура. Кошти були виділені з міського бюджету.

У нових умовах, як зазначив В’ячеслав Петренко, лікарня хірургічного напряму зіткнулася з проблемою кадрового забезпечення. «Зрозуміло, що у нас немає необхідної кількості інфекціоністів і терапевтів, – продовжує директор. – А в кожній бригаді має бути три лікаря (інфекціоніст, терапевт і анестезіолог-реаніматолог) і дев’ять медсестер. На 25 ліжок має бути чотири таких бригади. Анестезіологів у нас досить, а інфекціоністів тільки два. Залучаємо терапевтів, шукаємо фахівців. На 20 ліжок постараємося укомплектувати бригади, а ось якщо доведеться розгортатися на всі 100 ліжок – навіть не знаю. Міськздору потреба відома, спільними зусиллями, сподіваюся, все вирішимо. Ще знадобиться обладнання – насоси для дозованої подачі ліків, медичні аспіратори для відсмоктування рідини, пульсоксиметри та ін. Також – засоби індивідуального захисту для медиків, які цілодобово працюють з цим контингентом хворих. Ведення пневмоній, в тому числі і важких, коли пацієнти перебували в реанімації, для нас не є проблемою – в терапії щорічно чимало пацієнтів. Протокол лікування COVID-19 є, при необхідності – консультуємося з фахівцями обласного центру інфекційних хвороб та дерматології».

shans.com.ua

Джерело: