Суд змусив компенсувати місцевого махінатора понад 300 тисяч збитків Путивльскій райлікарні 

Більше двох років тривала епопея зі звільненням головної лікарки Путивльської міської лікарні Світлани Семененко, яку викрили на марнотратстві та мільйонних махінаціях. Усілякими методами, користуючись зв’язками та фінансовими ресурсами, вона намагалася поновитися на посаді, але врешті-решт вимушена змиритися з поразкою. Остаточну крапку у цій справі 8 березня 2023 року поставив Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, відмовивши Світлані Семененко у задоволенні її касаційної скарги.

Поряд із тим лишалося не вирішеним питання збитків, які були завдані діяльністю Семесенко, а їх назбиралося чимало – понад 300 тисяч гривень (і це тільки за один рік, бо далі така “угода” була розірвана).

Нагадаємо, спритна директриса з порушенням законодавства уклала договори на оренду дров’яних котлів у свого (на той час) свекра – фізичної особи підприємця Віктора Пилєва на захмарні суми. Зокрема, за 2020 рік (а саме з 01.09) лікарня мала сплатити – 332 тис грн, 2021 рік – 996 тис грн, 2022 рік – 996 тис грн, 2023 рік – 581 тис грн. Майже 3 млн грн за три роки. При цьому лікарня заплатила за оренду котлів ще до початку опалювального сезону, і саму процедуру оплати екскерівниця також проводила з порушеннями, на що є відповідні докази.

Аби уникнути відповідальності за фінансові оборудки з родичами, юристи Семененко анулювали шлюб між її сином і донькою Пилєва, який отримував бюджетні кошти. Після цього Віктор Пилєв перепродає свої прибуткові котли колишньому слідчому із Сум, та закриває ФОП. Щоб повністю підчистити документи, Світлані Семененко навіть довелося відмовитися від власного онука, який після визнання шлюбу фіктивним, начебто, виявився від іншого чоловіка, а не її сина.

Коли ж наприкінці 2020 року Путивльська міська рада приймала у комунальну власність громади майно Путивльської центральної лікарні, оренда двох твердопаливних котлів медичним закладом у ФОПа за 83 тис. грн. на місяць здалася, м’яко кажучи, сумнівною.

По перше, цей ФОП Віктор Пилєв став ФОПом безпосередньо перед укладанням договору оренди.

По друге, він був сватом керівниці лікарні Світлани Семененко.

По третє, після чотирьох місяців “спокійної” оренди, коли вже була зрозуміла насторога з боку міської ради, ці котли раптово продались іншому ФОПу.

І по четверте, сума коштів з бюджету громади за таку сумнівну послугу була все ж таки досить високою.

Це й стало причиною судового позову про визнання недійсним договору оренди котлів між лікарнею та Пилєвим про повернення неправомірно сплачених коштів у сумі 332 тис. грн.

Разом з тим, вбачаючи нечесність керівниці лікарні та її бажання нажитись на таких оборудках, з нею негайно припинили контракт.

Нескладно підрахувати, що за рік спритні ділки планували поповнювати свої кишені майже на  мільйон гривень! Причому, хоч котли й називаються “опалювальними”, у літню пору, коли не  було потреби в опаленні, оренда плата мала б бути все рівно сплачена у тій самій сумі, що і взимку!

Наразі Путивльська міська рада має рішення Господарського суду про визнання договору оренди між Путивльською центральною районною лікарнею і ФОП В. Пилєвим недійсним та про стягнення з нього 332 тис. грн. неправомірно отриманих коштів. Також Пилєв має компенсувати і судові витрати.

Відтак, враховуючи дане судове рішення, є всі підстави для оголошення підозри колишній головній лікарці Світлані Семененко про завдані збитки медичній установі в особливо великих розмірах. Чекаємо на реакцію правоохоронців.