Скринінг температури і тест на COVID-19. У Сумах призовники проходять медкомісію

З 1 вересня призовники віком від 18 до 27 років почали отримувати повістки. Півтора року служби — для тих, хто без вищої освіти, і рік – для магістрів. Наразі призовники проходять медкомісію.

За словами лікарки-терапевта Юлії Бугачової, тепер потрібно додатково вимірювати температуру.

“Скринінг температури, а так в принципі все теж саме. Кожен призовник, який заходить в цю кімнату, надягає маску, обробляє руки антисептиком, якщо потрібно – миє руки”, — говорить лікарка-терапевт Юлія Бугачова.

21-річний Акім Ємець до військкомату прийшов без повістки. Повернувся додому після 4-х років навчання в Нідерландах. Розповідає про свої плани:

“Мене цікавить синхронний переклад — перекладач. Також — військовий перекладач. Сподіваюся, що батько й мати зрозуміють, нащо я це роблю, бо вважаю, що це є обов’язок кожного хлопця в Україні».

Чекає своєї черги до лікаря-отоларинголога й інший призовник – Вадим Богомол.

“Я був не в місті у той час, але прийшов додому і там батько сказав, що лежить повістка — і я з’явився до військкомату, щоб пройти медогляд. Далі вже — як вирішить медкомісія, так і буду йти служити”, — зазначає він.

Призовники проходять медкомісію у 8 лікарів-спеціалістів, а потім роблять висновок у головного лікаря. У зв’язку з карантином обов’язковою є здача тесту на коронавірус, передає «Суспільне».

З Сум до армії мають відправити 100 призовників.

“Понад 5 тисяч повісток видрукували, надіслали за адресами проживання. Нагадаю: як строковики, так і офіцери служби за призовом не залучаються до операції об’єднаних сил. Тобто цих переживань у них і їхніх батьків абсолютно не повинно бути. Туди залучаються тільки контрактники”, говорить начальник відділення комплектування міського військкомату Роман Галасюк. 

В області планують призвати 453 людини.

Джерело: