Що відомо про трьох померлих від коронавірусу на Сумщині

15 серпня на Сумщині через тяжкий перебіг хвороби та супутні захворювання померли три людини, у яких був підтверджений коронавірус. 

За словами головної інфекціоністки Сумщини Ірини Троцької, 85-річна жінка, що померла напередодні у Білопільській ЦРЛ, знаходилась там один день. Вона мала супутні захворювання, зокрема хвороби серця.

«Дуже пізнє було звернення. Вона сама мешкала, тому не зовсім відомо, коли вона захворіла. Вона була доставлена практично в агонії. Дуже тяжка, з низькою сатурацією кисню. Не дивлячись на всі заходи, які вживали для її спасіння – настала смерть. Встигли взяти аналізи на ПРЛ, вчора (15 серпня – ред.) отримали результат», – розповіла лікар «Суспільному».

Чоловік 83 років помер у Тростянецькій центральній лікарні, кілька днів вже перебував у реанімації, підключений до ШВЛ, але без інтубації.

«Йому стало зле вранці вчора (15 серпня), його інтубували, але це не допомогло. Він помер», – розказала про другий випадок Ірина Троцька.

За її словами, причиною смерті стали – тяжкий перебіг хвороби та супутні захворювання.

62-річна жінка, якій у другій половині серпня мало виповнитися 63 роки, померла в інфекційній лікарні у Сумах. Вона перебувала там п’ять тижнів.

«Вона була контактною з родичкою, яка приїхала з Італії й теж перехворіла у тяжкій формі. До нас вона була доставлена на 10 день хвороби, у тяжкому стані. Відразу була госпіталізована до відділення інтенсивної терапії. Робилося все відповідно до протоколів, була на адекватній кисневій підтримці, але так сталося, що більше, ніж через місяць після госпіталізації, жінка померла через розвиток дихальної та поліорганної недостатності. Вона також мала супутні патології», – розповіла Троцька.

Наразі у Сумському медцентрі інфекційних хвороб та дерматології ім. З.Й. Красовицького відсутні вільні місця. Для лікарень першої хвилі госпіталізації хворих з COVID-19 не має перевищувати 50%, наразі в лікарні заповнено 52% ліжок.

Головна інфекціоністка області Ірина Троцька радить дотримуватися правил і норм безпеки: маскового режиму, дистанціювання та мити руки.

 

Джерело: