Що відомо про коронавірус в Охтирці?

Станом на 8 серпня +2 нових лабораторно підтверджених випадки інфікування на COVID-19 по Охтирській міській об’єднаній територіальній громаді з урахуванням Староіванівського старостинського. 22 хворих перебувають на самоізоляції під наглядом сімейних лікарів та ще 7 осіб госпіталізовані до КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР. Всього з початку епідемії COVID-19 по Охтирській міській об’єднаній територіальній громаді з урахуванням Староіванівського старостинського округу встановлено 61 випадок, 32 особи одужали, повідомляється на сторінці Охтирської ОТГ.

Сьогодні ми можемо часто зустріти людей без засобів індивідуального захисту, чимало громадян не переймаються дезінфекцією, не дотримуються соціальної дистанції у супермаркетах, магазинах. Лікарі-ренгенологи провели ряд досліджень пацієнтів, які перенесли COVID-19. Особи, які перехворіли навіть у легкій формі, мають незворотні зміни в легенях. Ці зміни зменшують площу дихальних поверхонь, з часом приводять до утруднення дихання, задишки і серйозно вражають легені. І тому нехтування елементарними правилами карантинного режиму сприяють цьому.

Заходи профілактики:

— не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція;
— носити засоби індивідуального захисту (маски), особливо в громадських місцях та громадському транспорті;
— регулярно мити руки;
— обмежити контакти на близькій відстані, дотримуватись дистанції в 1,5 м;
— більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, дотримуючись соціальної дистанції;
— зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60%);
— частіше провітрювати житлове приміщення.

Джерело: