25 липня напроти Попівського заводу відбулася мирна акція протесту проти смороду. З учасниками мітингу спілкувався директор підприємства Павло Шабан та голова сільської ради Попівки Сергій Савченко.
За словами директора заводу, неприємний запах виникає через відходи підприємства, які скупчуються в бардових ямах, та місцевої каналізації.
Обіцянка 1: «Більше не виливатимемо барду в бардові ями»
«Щойно завод почав працювати цього року, ми зрозуміли, що потрібно відмовлятися від бардових ям. Спочатку пробували розібрати з цим хімічним методом на полях, але це ні до чого не привело. Потрібно діяти інакше: утилізувати всередині підприємства», — говорить Павло Шабан.
Обіцянка 2: «Барду утилізуватимемо на базі дріжджового цеху»
«Рік тому почали розробку установки для утилізації барди, з якої, в результаті, виходить чиста вода. Її розробили, але вона коштує дуже багато. На основі розробок ми зробили подібну в нашому дріжджовому цеху. Уже закупили додаткове обладнання для охолодження і подальшого перероблювання барди», — повідомив під час виступу директор заводу.
Обіцянка 3: «Через місяць запах буде меншим»
«Ми почали укривати бардові озера плівкою. Таким чином ми перекриваємо доступ кисню й це сповільнює хімічні процеси. Запах буде меншим. Через місяць ми з цим впораємося. Це буде видно хоча б в тому, що ми більше не зливатимемо барду», — додає директор заводу.
Обіцянка 4: «Знайдемо кошти на очисні споруди»
«Ми розробили проєкт і подали його на Державний фонд регіонального розвитку. Так вийшло, що коштів нам не дали. Тому зараз кошти на реконструкцію шукаємо в екологічному фонді. За ці кошти зробимо очисні споруди та відділити каналізацію від відходів заводу», — повідомив сільський голова під час виступу на акції.
«Барда змішується з каналізацією — це теж викликає різкий запах. Однак з каналізацією надія на місцеву владу. Вони вже створили проєкт, а ми виділили їм ділянку землі на території заводу. Однак у них, то коштів немає, то інші виправдання», — зазначає директор заводу.