Що хотів Ладуха таємно протягнути на останній сесії і чому депутати категорично проти цього?

У Бурині продовжується нескінченна черга скандалів, пов’язаних із міським головою Віктором Ладухою. Нагадаємо, незабаром має відбутися суд, який визначить, чи дійсно його можна вважати мером, оскільки він не подав у визначений законодавством термін заяву до територіальної виборчої комісії про реєстрацію головою Буринської ОТГ. Незважаючи на це, поводиться Віктор Ладуха не просто як повноправний керівник, а як місцевий царьок, що не чує землі під ногами.  Дійшло до того, що він намагався залякати депутатів, запросивши на першу сесію 24 грудня товаришів із кримінальним минулим – судимих за розправу з гранатою РГД-5 та сепаратизм.

На цьому ж засіданні мер хотів, аби народні обранці проголосували за проекти рішень, які в очі не бачили. Віктор Ладуха запропонував для розгляду 13 питань та роздав  присутнім проект порядку денного, але проекти рішень надано не було, навіть попри цілком виправдані вимоги. Резонно, що депутатів таке нахабне нехтування регламентом обурило, тим паче, що було чимало часу для підготовки до сесії, за який можна було кілька разів повідомити, що і як буде виноситися на затвердження новобраної ради. Однак зроблено цього не було. Голосувати ж за рішення, з якими навіть не ознайомилися, не прочитали, не проаналізували, вони не стали.

Подібні випадки траплялися на засіданні міськради в Харкові, але там після вимог депутатів проекти рішень видавали хоча б за 20 хвилин до голосування, але в Бурині і в цьому питанні від першої столиці відстали безповоротно.

Знаючи підмочену репутацію Віктора Ладухи, депутати елементарно не могли бути впевненими, чи не намагається він просунути щось у своїх інтересах за рахунок громади. Ніхто не хотів голосувати за якусь схему, закладену в тому чи іншому документі. Від одіозного мера чекати ж можна чого завгодно: спроб протягнути дерибан землі (враховуючи неосяжні апетити міського голови-«олігарха» до накопичення земельних ділянок), або приватизацію стадіону, або ж банальний розпил бюджетних коштів. А цілком можливо Ладуха хотів таємно «оптимізувати» мережу медичних закладів на Буринщині або іншими словами закрити лікарню чи сільські ФАПи, а зекономлені кошти направити на більш вигідні і прибуткові проекти…

Дійсно, причин довіряти Віктору Ладусі у депутатів просто немає, тому вони й не дозволили йому влаштовувати анархію.

Та і навіщо починати роботу сесії з порушень? Якщо йде на порушення міський голова, то це не означає, що й місцеві обранці мають за ним повторювати. Тож принципово не брали участі в закулісних іграх, та ще й не стали терпіти криміналітет, що заявився на запрошення мера.

Таким чином, перша сесія Буринської міськради була перервана через здійснення тиску на депутатів прихильниками голови та ненаданням жодного проекту рішень порядку денного. Віктор Ладуха оголосив перерву до понеділка, таким чином надавши можливість детальніше ознайомитись депутатам з тими питаннями, які треба було розглянути. Але до сьогодні  мер так і не скликав сесію, і рада 8-го скликання ще не прийняла жодного рішення.

Між тим, в рамках реформи децентралізації у Бурині вже повинні були створити ліквідаційну комісію, що мала займатися питанням реорганізації сільських рад і приєднанням сіл до складу ОТГ. Порушуючи закон, Віктор Ладуха самовільно взяв на себе повноваження цієї комісії і почав «кошмарити» сільських голів, змушуючи їх писати заяви про звільнення і передавати майно своїх населених пунктів. Фактично наразі відбувається насильницьке захоплення сільрад шляхом тиску і погроз працівникам, хоча юридично Віктор Ладуха не має прав займатися ліквідацією сільрад, бо це – прерогатива спеціально створеної комісії.

Так коментує ситуацію Слобідський сільський голова Іван Рябоконь:

«Я звертався до поліції у зв’язку з незаконністю інвентаризації та передачею майна без створеної ліквідаційної комісії та без рішення депутатів про реорганізацію сільських рад в старостинські округи. Віктор Ладуха  займається самоуправством, начхавши на юридичні норми. Є ж чітко визначені повноваження місцевих громад, так давайте їх дотримуватися, діяти по букві закону. Хочу запевнити: ніхто з сільських голів не тримається ні за посади, ні за майно, але процес приєднання сіл до ОТГ має проходити цивілізовано, а не за бандитськими порядками. Знаю, що міський голова «тероризує» не тільки Слободу, а й інші села. З цим самозахопленням необхідно щось терміново робити. На моє переконання, правоохоронні органи мають невідкладно втрутитися і дати правову оцінку вчинкам Віктора Ладухи, який вчиняє свавілля і залишається безкарним».