СБУ блокувала діяльність 9 мешканців Сумщини, причетних до посягання на основи нацбезпеки та незаконного переміщення через кордон військової продукції

Із початку року співробітники СБ України припинили протиправну діяльність 9 мешканців Сумської області, причетних до тероризму, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та нелегального переміщення через кордон військової продукції.

Зокрема, за матеріалами СБУ засуджено 3-х інтернет-агітаторів, які поширювали у заборонених соцмережах заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади. Прибічники «руського миру» активно пропагували ідею розділу України з приєднанням окремих регіонів до РФ. Їхні дії кваліфіковано за статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України. Справа ще одного викритого СБУ антиукраїнського пропагандиста розглядається у суді.

До кримінальної відповідальності притягнуто також трьох громадян, які переправили, а також намагалися переправити через держаний кордон товари військового призначення. Їх визнано винними за статтею 333 ККУ.

До Зарічного районного суду Сум скеровано матеріали спеціального досудового розслідування стосовно чоловіка, який намагався створити на території області диверсійно-терористичну групу та проголосити фейкову «Сумську народну республіку».

За результатами іншого досудового розслідування, до Лисичанського міського суду Луганщини направлено матеріали стосовно жителя області, який брав участь у терористичній організації «ЛНР».

Водночас від кримінальної відповідальності звільнено двох мешканців Сум та Глухова, яких російські спецслужби намагалися схилити до конфіденційної співпраці. Чоловіки не вчинили жодних дій на шкоду державній безпеці та добровільно повідомили СБУ про ворожі наміри.

У чергове звертаємося до громадян, які під час перебування на території РФ були безпідставно затримані російськими правоохоронцями, зазнали психологічного або фізичного тиску для залучення до підривної діяльності на шкоду державній безпеці України. У разі таких протиправних дій просимо вас обов’язково звертатися до правоохоронців. «Лінія довіри» Управління СБ України в Сумській області (0542-) 610-069, або на e-mail: usbu_sum@ssu.gov.ua.