Як ми повідомляли, в Сумській області виявили сім’ю Галаева, яка балотується до міської та обласної рад регіону від трьох різних партій: «Батьківщини», «Європейської солідарності» і «Слуги народу».
Ситуація викликала великий резонанс в соціальних мережах. Коментатори вказують, що це доказ примарності відмінностей між партій, які на публіці жорстко один одному опонують.
Один з представників родини Галаева Расул Галаєв, який йде від партії «ЄС» в Сумській міськрада, розповів, як так вийшло, передає strana.ua.
«Нічого такого, що б забороняло законодавство – ні. Якщо взяти по партіях, то всі три партії – проукраїнські і важлива ідеологія у всіх трьох партій – жити всій країні за європейськими стандартами, прагнути до демократії, прагнути до Європи, але живучи у нас тут в Україні.
Що стосується питань продажу землі, ось таких ось всеукраїнських питань, то органи місцевого самоврядування: депутати міських, обласних рад ніяк на них не впливають. Це не їх компетенція.
Я розумію, що сама ситуація для нашого суспільства – є трохи комедійною, смішний, незвичній, але чому? Ми ж все виступаємо за демократію, за волевиявлення для кожного. Коли перші прояви демократії проявляються, я не говорю про дану ситуацію, а в цілому – наше суспільство ще, мабуть, ментально, свідомо до цього не дійшло, а залишається десь в Радянському Союзі. Вони це сприймають як комедію. Хоча демократія якраз виражається в тому, що кожен може жити дружно, спокійно, просто зі своїми певними поглядами.
Чесно сказати в родині ми цієї ситуації навіть не надавали значення. Батько вже депутат вп’яте і він завжди був безпартійним. Коли змінилося виборче законодавство – необхідно було бути від партії. Після революції я теж почав брати участь в політиці, ми з товаришами почали займатися партією «Удар» в Сумах. Це було в 2014 році, в 2015 «Удар» об’єднався з партією Петра Порошенка і автоматично ми залишилися в партії «ЄС».
Батько нас завжди привчав до самостійності, в руки давав вудку, а рибу говорив, щоб «витягали самі».
Тому я залишаюся зі своїми друзями на місцях і ми йдемо від партії «ЄС».
Батько по своїй лінії йде з «Батьківщиною».
У цьому році також брат виявив бажання взяти участь в політиці, йому більше імпонує Володимир Зеленський, тому у нас демократичний до цього підхід, немає нав’язування, мовляв, куди скаже батько, туди і підемо.
Виглядає ця ситуація, звичайно, смішно. Наші люди думають, що син завжди йде за батьком або куди скаже батько. Є і такі приклади. Але є і приклади, коли діти абсолютно інших професій, інтересів, але це ж не заважає прийти до батьків, проявити їм увагу. Тут головне відрізняти сімейні якості і життєвий, політичний процес », – говорить Расул.