Прожити одне життя – врятувати тисячі: Історії конотопських рятувальників

Заходити в будинок, охоплений вогнем та димом, рятувати чуже життя, ризикуючи власним, — нам здається, що це властиво супергероям. Однак, для них — це професійний обов’язок. Рятувальник – це вкрай небезпечна, але дуже благородна та героїчна професія. Вона пов’язана з ризиком для життя заради порятунку інших. Їх кличуть на допомогу, і вони без вагань поспішають до тих, кому ця допомога потрібна.

Свято рятувальника відзначається щороку 17 вересня – відповідно до Указу Президента від 12 вересня 2008 року. Це професійне свято не тільки працівників усіх аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань — його відзначають також громадяни, які зробили свій вагомий внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.

Нині всі рятувальники України підпорядковуються Державній службі з надзвичайних ситуацій, яка забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також профілактики травматизму невиробничого характеру.

Напередодні професійного свята — слово конотопським рятувальникам.

Олексій Василенко

Олексій Василенко, начальник Конотопського міськрайонного відділу Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Сумській області

— Під час ліквідації пожеж, наслідків негоди та інших надзвичайних ситуацій працівники пожежно-рятувального підрозділу неодноразово доводили свою високу професійність. Відповідальне ставлення рятувальників до виконання своїх обов’язків цілком зрозуміле. Ми переконані, що на будь-яку ситуацію можна й необхідно вплинути, і вона завжди повинна бути контрольованою та передбачуваною.

Попереджувальна та профілактична робота є одним з основних напрямків нашої роботи. Статистика ж останніх років свідчить, що роль і значення протипожежної безпеки істотно зростає у всіх сферах життя людей.

У 2020 році ми здійснили 12 пожежно-профілактичних відпрацювань населених пунктів району, постійно друкуємо попереджувальні статті у газетах, розробляємо листівки тощо. Регулярно здійснюємо профілактичний нагляд за об’єктами різних сфер діяльності. З початку року провели 120 перевірок, внаслідок яких було притягнуто до адміністративної відповідальності 110 осіб за недотримання вимог пожежної безпеки. Але, на жаль, поки що надзвичайні ситуації продовжують траплятися, хочемо ми цього, чи ні.

З року в рік на території Конотопа та Конотопського району стаються пожежі та надзвичайні пригоди різного характеру — 80% від загальної їх кількості трапляються саме через необачність людей.

Користуючись нагодою, вітаю своїх колег з професійним святом. Щиро дякую кожному за професіоналізм, мужність, сумлінне виконання службових обов’язків, оперативність і готовність завжди прийти на допомогу, попередити біду. Зичу вам міцного здоров’я, добробуту, родинного щастя, мирного неба, сил та успіхів у вашій, сповненій тривог та небезпек, службі, нових сил та натхнення у щоденній праці задля підвищення безпеки громадян України!

Євгеній Лютенко

Євгеній Лютенко, начальник 12 Державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Сумській області

— Цьогоріч нашому підрозділу довелося здійснити 80 бойових виїздів за сигналом «Тривога». Середній час прибуття пожежно-рятувальної команди до місця виклику складав близько 5 хвилин. Середній час ліквідації надзвичайної події з моменту прибуття рятувальників на місце – близько 20 хвилин. Завдяки оперативності та професійності нашого особового складу вдалось попередити загибель людей, врятувати сотні помешкань та надати своєчасну допомогу в тій чи іншій формі значній кількості громадян.

У стані щоденної бойової готовності перебуває 5 одиниць аварійно-рятувальної техніки. 10 рятувальників кожного дня заступають на добове чергування. Це кращі з кращих — фахівці, добре оснащені й готові в повному озброєнні зустріти будь-яку небезпеку: пожежу, нещасний випадок на дорозі, на воді. Наші рятувальники заслуговують не тільки на безмежну повагу, але й на гідні умови праці, достойну заробітну платню та наявність у користуванні сучасної техніки для оперативного реагування.

За високий рівень професійності, вимогливості до себе, знання та практичні навички ми завдячуємо своїм досвідченим колегам, які зараз на заслуженому відпочинку. Тож висловлюю щиру вдячність шановним ветеранам та пенсіонерам пожежно-рятувальної частини, які, працюючи в різні часи, доклали чималих зусиль для укріплення матеріальної бази частини, шліфували бойову майстерність, допомагали молодим співробітникам опановувати навичками роботи в гасінні пожеж та ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій. І, звісно, хочу привітати своїх колег зі святом! Бажаю берегти рідних і не бути байдужими до інших людей! Зичу здоров`я, добробуту у родинах, сил та енергії для подальших успіхів у нашій небезпечній та відповідальній праці.

konotop.city