Продукти на Центральному ринку Сум продаються з численними порушеннями

У неділю, 26 липня, учасники громадської ради при Управлінні захисту прав споживачів Госпродпотребслужби в Сумській області в рамках громадського моніторингу провели перевірку на центральному ринку міста Суми на предмет попередження порушень реалізації продуктів харчування.

Центральний ринок – більше будь-якого магазину і відповідно порушень там значно більше. Коротко про основні порушення:

1. Температурний режим. В холодильниках, де реалізується м’ясо і продукти з нього, молоко і продукти з нього, риба температура становить від 14 до 19 градусів зі знаком +. Це є порушенням температурного режиму для багатьох видів продуктів, що значно скорочує термін їх реалізації.

2. М’ясо і риба. Мають місце порушення товарного сусідства, коли масло в заводській упаковці продається на зрізі ковбаси. Це масло пройшло через багато рук, перш ніж потрапити на прилавок і в результаті воно лежить на готовому продукті, який хтось буде вживати. Також були випадки, коли готовий продукт стикався з сирим м’ясом.

Риба продається з картонних або дерев’яних ящиків (заводська упаковка), що також є порушенням. На м’ясі лежать цінники, відсутність маркування на піддонах. У продавців немає документів на м’ясо і ковбасу для гриля. А значить дізнатися, коли і де товар вироблений і коли у нього граничний термін реалізації неможливо. Поверхні холодильників у більшості продавців брудні. В холодильниках (всередині) літають мухи.

3. Молоко. Продукт на території ринку в павільйоні продається в пластиковій б / у тарі (більшість продавців).

4. Домашня птиця. Тушки птахів (кури) не всі пройшли через лабораторію, про що свідчить відсутність штампу. Товар продається безпосередньо з бетонного прилавка (без холодильника) і не накритий. За словами продавців цю вимогу лабораторії ЦР !! Також такий же товар продається і з холодильника, в якому ми виявили бруд і грибок.

5. Мариновані овочі. Цей продукт готовий до вживання. На прилавках у відкритому вигляді. Чи не накритий. Небезпека в тому, що кожен може зачепити рукою, чхнути, а також на нього осідає пил, яка знаходиться на центральному ринку в результаті робіт. Всі прилавки в цій пилу.

6. Місце для мийки рук брудне, грибок і наліт. Мило і рушники відсутні.

Це лише частина того, що побачили на ринку. З цією інформацією вирішили відразу ж звернутися в лабораторію Госпродпотребслужби, яка знаходиться на ЦР, де спробували переконати в тому, що перевірки проводяться щодня, а всі згадані приклади не є порушенням, а то що є – з цим вони впорається не можуть.

Так, перевіряючим розповіли, що чоловік приносить на перевірку 1 курку (якщо у нього партія товару) і цього досить. А де ж гарантія того, що інші кури такі ж свіжі, як та, що проходила перевірку? Самі продавці пояснили, що вони просто економлять на перевірці, щоб не піднімати вартість товару.

Товарне сусідство і температурний режим в лабораторії не порахували за порушення. Хоча це таким є !! Масло не може продаватися при плюсовій температурі!

Що стосується молока в пляшках, в лабораторії пояснили, що людям так зручніше везти, щоб скло не розбилося і з цим вони нічого не зможуть зробити. А то, що там вчора була Кока-кола або інший напій, який містить лимонну кислоту … тут вони розводять руками.

М’ясо з бетонного прилавка. Кажуть, що прилавки обробляються! Чудово! А чим, скільки разів – цієї інформації немає. І те, що він обробляється чимось, не надає безпеки продукту, який лежить на ньому і припадає пилом. До того ж дезінфектори були не у всіх продавців, і інформації про те, що це за дезінфектор, – немає.

Не бачать порушень у лабораторії ЦР і в торгівлі рибою з дерев’яних або картонних ящиків, які, до речі, лежали в холодильнику на готовому до вживання продукті.

Результатом перевірки стане заява в Госпродпотребслужбу в Сумській області про проведення позачергової перевірки інспекторами, у яких є повноваження складати приписи і фіксувати порушення і обов’язково за участю ЗМІ та представників громадськості.

Сумчани мають право купувати якісний і безпечний продукт!

Товар без документів.

Джерело: