Проблему з водопостачанням у Сумах Тетяна Рябуха хоче вирішити на державному рівні

Про це народна депутатка від «Слуги народу» повідомила сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук.

«⚡Суми сьогодні залишалися без води!

Чому це сталося? Тому що комунальному підприємству «Міськводоканал» Сумської міськради через заборгованість перед «Обленерго» було відключено електричну енергію.

Місцева влада не спрацювала як потрібно, адже не попередила проблему, про яку добре знає.

?Зрозуміло, що ця заборгованість зумовлена боргами населення і підприємств перед самим водоканалом. У свою чергу затримка із платежами викликана об’єктивними причинами, пов’язаними з поширенням на території України COVID-19.

?Через відсутність води ?люди не мали можливості належним чином помити руки, обробити продукти харчування?

Це може призвести до загострення ситуації з захворюваністю?, і залишитися осторонь цієї проблеми неможливо.

?До введення адаптивного карантину діяла норма, яка забороняла відключення від споживання електричної енергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення.

Тому я ініціювала підписання депутатського звернення до Уряду, аби поновити заборону постачальникам електричної енергії, операторам систем розподілу електричної енергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності, вугледобувних підприємств на час дії карантину.

Прошу усіх колег народних депутатів долучитися до підписання мого звернення. Подбаємо про безпеку наших громадян разом?», — написала Тетяна Рябуха.

Нагадаємо, через відключення АТ «Сумиобленерго» від енергопостачання Тополянського та Токарівського водозаборів більша частина міста Суми сьогодні залишилася без води.

Джерело: