Cумской депутати місяць намагалися розібратися в конфлікті двору на вул. Г. Кондратьєва, 6, в якому з 2001 року стоїть кіоск-тир.
У жовтні у спортклубу «Суми-спорт-Б.А.К.», Якому належить цей тир, закінчилася оренда землі під ним. І місцеві жителі просили депутатів не продовжувати договір, а перенести спорудження в якесь більш прийнятне для стрілецького спорту місце. У свою чергу, керівник спортклубу просила продовжити договір ще хоча б на один термін …
Крапку в цьому питанні поставили на сесії Сумської міськради 21 жовтня. Мешканці сусідніх з тиром будинків прийшли на сесію і ще раз наполягли на своїй думці: «На протязі більше 10 років в незаконному порядку на нашій прибудинковій території розміщується тир. Вважаємо, що він стоїть незаконно, тому що ніхто не поцікавився думкою місцевих жителів. Також ми робили запит в архітектуру, яка дала висновок про незаконне розміщення тиру на прибудинковій території. Ми хочемо попросити депутатів не продовжувати договір оренди і перенести тир. А ми на цьому місці хочемо зробити дитячий майданчик. До слова, протягом усього цього часу в тире не проводилися ні змагання, ні тренувальні заняття, ми не бачили ніяких спортсменів ».
Ще один представник двору зазначив: «У нас дуже маленька прибудинкова територія – навіть немає дитячого майданчика, а машин може поміститися тільки три. Цей же кіоск – як скалка протягом стількох років! Ми не проти спорту. Але нехай цю будку для заняття спортом розмістять в спеціально відведеному для цього місці, а не на прибудинковій території. Може, на базі «Динамо», в Токарях, але не у дворі ж! »
Зі свого боку, керівник спортклубу Галина Медведєва пояснила, що кіоск стоїть законно: «Земля, на якій знаходиться тир і яку в 2001 році ми брали в оренду, була громадською, а не прибудинкової. Всі документи підготовлені відповідно до чинного на той момент законодавства. Оренда продовжувалася кожні п’ять років. І у нас теж є висновок архітектури, тільки позитивний. Ділянка вибирався дуже ретельно. Спортсмени, а це члени дефлімпійської збірної України, там займаються. Стрілецький спорт досить дорогий. Там не може бути 20 чоловік футбольної команди, яких добре видно. Нас небагато. Протягом останніх п’яти років я працюю зі спортсменами-інвалідами – готую їх до участі в змаганнях високого рівня. На літній період з тиру «Авангарду» ми виїжджаємо на Кондратьєва і проводимо навчально-тренувальну роботу. Тому прошу підтримати продовження оренди. Тим більше що 50 кв. метрів не вирішать проблему з дитячим майданчиком ».
Депутат Сергій Татаренко не втримався від зауваження з приводу заяв місцевих жителів і підтримав спортклуб: «У мене питання до представників домкома – поруч з цим тиром стоїть металевий гараж. Чому у вас немає питань з приводу цього гаража? І в плані дитячого майданчика ви, мені здається, теж лукавите. Побудувати її там неможливо, тому що ділянка дуже маленька … »
Решта депутатів, звичайно ж, в першу чергу звернули увагу на те, що олімпійський вид спорту в Сумах не має нормальної тренувальної бази, а тир у дворі. Так, Віталій Мельник заявив:
– Невже у нас в Сумах за стільки років не знайшлося приміщення для олімпійського виду спорту? Щоб ми зробили адекватні умови і люди не тренувалися в якомусь кіоску? Я думаю, треба продовжити оренду хоча б на рік і за цей час знайти комфортне приміщення. На сьогодні це єдиний тренер, який тренує у нас за таким видом спорту. І треба віддати належне цій людині, яка в таких умовах тренує спортсменів!
– Звичайно, це буча під вибори, тому ми не можемо йти на поводу. Ми повинні продовжити договір до моменту надання нового приміщення з ремонтом та благоустроєм. Не думаю, що ми швидко знайдемо приміщення, тому пропоную продовжити договір на 5 років. Хоча це не дуже складно. Довжина приміщення повинна бути приблизно 10-12 метрів, – зазначив Віталій Жиленко.
Депутат же Ігор Перепека, в свою чергу, почав шукати вихід із ситуації – щоб і місцеві жителі не засмучувалися, і можна було поліпшити умови тренувань стрільців: «У нас є тир на Воскресенської, біля управління архітектури – його не можна використовувати? Ви ж розумієте, якщо ми зараз дамо землю в оренду на рік-два-п’ять, я знаю, як у нас працює система виконавчих органів: над цим питанням відразу забудуть. Треба відкласти його до наступної сесії, а за цей час департамент ресурсних платежів нехай дасть свої пропозиції з приводу розміщення тиру. Якщо у нас люди тренуються в жахливих умовах, це неправильно. Є тир на Воскресенської. Будується стадіон «Авангард». До речі, і в 25-й школі є занедбаний тир. Його можна за півроку вивести з території школи, зробити там ремонт і подарувати спортклубу. Там нормальний професійний тир. І це буде краще і для людей, які тренуються, і для місцевих жителів ».
Згадали народні обранці, що тир є і біля 12-ї школи, і його навіть ніби як ремонтували … Правда, за словами директора школи Ірини Губською, незважаючи на те що на його відновлення було виділено близько 3 млн. державних коштів, зараз він просто … цвіте. «Хоча, думаю, він повинен працювати. Але він на балансі гімназії, а не школи. Загалом, варіанти є. Там 400 кв. м! » – уточнила вона. Однак Борис Богодушко засумнівався в перспективі такого рішення: «Передати шкільне приміщення спорту буде дуже непросто. Питання може зайняти чимало часу ».
Тому Галина Медведєва попросила депкорпус все ж продовжити договір оренди хоча б на два-три роки, щоб спокійно відпрацювати підготовку до дефлімпійських ігор. «А потім я не буду цим займатися. У мене наступників немає », – пояснила вона.
Загалом, зробили висновок депутати, і мешканцям, і спортклубу треба погоджуватися на компроміс. Але, як і на двох комісіях по землі, місцеві жителі були категорично проти. Вони наполягали, щоб депкорпус створив робочу комісію і поспілкувався з мешканцями сусідніх будинків – а там 68 квартир приблизно по три мешканця.
Але депутати вирішили по-іншому – просто схвалили продовження договору оренди на п’ять років. Правда, з невеликим застереженням. Як заявив секретар Сумської міськради Андрій Баранов, все ж міськрада дасть протокольне доручення департаменту забезпечення ресурсних платежів підготувати пропозиції, де в перспективі можна розмістити стрілецький тир, щоб перенести його з дворової території.