Президент ФК «Суми» Геннадій Дем’яненко, — «Наші спонсори взірець наслідування»

Про реінкарнацію сумської команди ми почули від Сумського міського голови Олександра Лисенко ще в березні цього року. Передісторія створення ФК «Суми» була майже детективна.

Декілька останніх років головна сумська команда — ПФК «Суми» фактично не мала відношення ні до обласного центру, ні до Сумщини та базувалась в Запоріжжі. Вболівальниками навіть жартома називали її «ПЗК СУМИ» – професійний запорізький клуб Суми.

Спочатку команда потрапила до скандалу із її придбанням китайськими інвесторами, потім в 2019 році набув загальноєвропейського розголосу скандал із участю команди в договірних матчах, позбавлення її професійного статусу і фактичного припинення існування. Навіть нещодавно екс-президент та гравці ПФК «Суми» потрапили в аналогічну ситуацію із договірними матчами вже у Вірменії.

Зрозуміло, обласний центр не міг існувати без футбольної команди. Рішення про рестарт з’явилося у вигляді створення «Сум» на базі чемпіона Сумської області з футболу – аматорського клубу «LS GROUP».
Наразі ФК «Суми» декларує амбітні цілі – участь в загальнонаціональному чемпіонаті з футболу серед аматорських команд з послідуючою кваліфікацією до 2 ліги ПФЛ України.

Свої амбіції команда вже встигла підтвердити виграшами двох найпрестижніших кубків на Сумщині – Суперкубку та Кубку Геннадія Свірського.

Наразі в скарбничці ФК «Суми» є всі існуючі футбольні трофеї на Сумщині – Кубок області, Кубок регіонів Сумщини, Кубок Геннадія Свірського, Суперкубок та чемпіонський дубль — чемпіон Сумської області з футзалу та футболу.

Природно, що за нетривалий час «Суми» стали улюбленцями сумської преси. Інтерв’ю, коментарі та сюжети за участі гравців і тренерів команди частенько можна спостерігати в сумських ЗМІ та телеканалах. Водночас, про фінансово-господарську діяльність клубу інформації обмаль, функціонери «містян» в цьому публічністю не відзначаються.

З огляду на підвищену зацікавленість сумчан поточною діяльністю ФК «Суми», ми звернулися за коментарями до президента клубу, глави юридичної компанії LS GROUP, заслуженого юриста України Геннадія Дем’яненко.

— Вітаємо Геннадію Олександровичу! Які принципи функціонування сповідує клуб в сьогоденні?

— Доброго дня! Вірю в єдиний принцип функціонування футболу – взаємокорисна співпраця бізнесу, влади та суспільства. В нашому випадку суспільство – це вболівальники, фан-спільнота та всі любителі спорту, особливо футболу. Упевнений, що без цього поєднання футбол буде приречений. І цьому мається безліч прикладів. Буквальним вираженням цієї формули є прийнятий нещодавно в першому читанні Верховною Радою України революційний законопроект про меценатство в сфері спорту. Нарешті законодавчо будуть врегульовані засади меценатства та створено сприятливі умови для функціонування спортивних споруд та устаткування, підвищення якості спортивних послуг, популяризації спорту та конкурентоспроможності суб’єктів цієї сфери.

— Давайте поспілкуємося про цю формулу на прикладі вашої команди. Звісно, пропонуємо розпочати з влади!

— Добре, по-порядку. Зрозуміло, що міська влада – це в першу чергу міський голова Олександр Лисенко. Ми з ним не один раз зустрічались та доволі ґрунтовно обговорювали питання функціонування в Сумах футбольного клубу. Від багатьох знайомих я чув твердження, що нічого не вийде, мер не реалізує цю ідею, а ці перемовини закінчаться «пшиком». Проте я був впевнений в результаті. Мер надзвичайно цікавився всіма деталями, проявляв ініціативу та неабияку наполегливість. Доходило до того, що наші годинні розмови вимушені були переривати його помічники, щоб не ламати меру графік! Надзвичайно імпонує його незмінна позиція, що ФК «Суми» не повинен бути «разовим» проектом, а системним міським футбольним клубом, гідно продовжив сумські футбольні традиції.

— Хто ще із міських чиновників приймав участь в цьому процесі?

— Повірте, перелік моїх «знайомих» в міськраді збільшився в геометричній прогресії. Раніше я навіть не знав на якому поверсі кабінет мера! А зараз локації підрозділів спорту, фінансів та бухгалтерії відомі всім працівникам адміністрації нашого клубу (посміхається, — ред.)! А якщо без жартів, то участь в цьому процесі прийняло безліч посадовців міськради. Важко навіть пояснити, наскільки бюрократизований процес фінансування. І повірте, якщо кожен із них блискавично та компетентно не вирішував наші питання – справа б ще довго не зрушила з місця. Особливо вдячний депутатському корпусу. Голосування за нашу програму було одноголосним! Футбол підтримують всі, незалежно від партійної належності.

— Народний депутат від Сум Тетяна Рябуха допомагає ФК «Суми»?

— З нею клуб має комунікацію та конкретний план дій. Про їх конверсію в команду сумчани дізнаються незабаром.

-Зрозуміло, йдемо далі. Яка участь бізнесу?

— Пару років тому ми розпочали співпрацю із торговою маркою ПІКНІК-МЕНЮ. Впевнений, всі знають ці продукти – їх паштети та десерти є на полицях кожного магазину по всій Україні. Історія розпочалася з того, що один із їх топ-менеджерів побував на бізнес-тренінгу в Швеції. Після повернення додому відразу почав продукувати ідею крокування торгової марки до звичайного споживача, а не навпаки, як зазвичай працюють всі компанії. Саме в цьому сенсі їх зацікавив наш клуб. Команда, яка із сільського дитячо-юнацького колективу трансформується в професійний клуб. Надзвичайно задоволені співпрацею з ПІКНІК-МЕНЮ. Чуйні та, поряд з цим, компетентні люди.

— ПІКНІК-МЕНЮ це ж харківська компанія?! А як-же сумський бізнес?

— Не повірите, кілька місяців тому аналогічне питання мені поставив губернатор області Роман Грищенко (усміхається, — ред.). Відповідь була. Саме в той час ми вели перемовини про спонсорську підтримку ФК «Суми» з боку групи компаній в сфері дорожнього будівництва Сумщини – RGM group. Перемовини завершилися вдало. Сергій Голуб (керівник RGM group, — ред.) один із тих соціально-відповідальних бізнесменів, які завжди опікуються спортом. Особливо цікавиться футболом, їх колектив вболіває за нас. Системно нам допомагає Асоціація будівельних підприємств Сумщини під керівництвом Віталія Жиленко. Скажу відверто, наші спонсори взірець наслідування.

— Яка роль юридичної компанії LS GROUP?

— Клуб – це наше дитя! Скажу так, команда наших юристів «викохала» команду футболістів! Цим все сказано, ми з ними і в горі, і в радощі.

— Що скажете про вболівальників?

— Ми надзвичайно раді їх відчайдушній підтримці. Суми – місто із славетною футбольною історією, ми маємо дійсно футбольну фан-культуру. Нажаль, наші попередники, м’яко кажучи, «підмочили» репутацію футболу. Хто ж буде вболівати за команду, яка катає «договорняки». Виправляємо та будемо далі виправляти репутацію «Сум». Чесна гра – це основа футболу. Упевнений, що найближчим часом влада поновить роботу стадіонів із глядачами, оживе «Ювілейний» і наші хлопці порадують сумчан доброю грою, а вболівальники – яскравою підтримкою. Із сумом споглядав, коли на матчі за Суперкубок вболівальники підтримували команду аж з оглядового майданчика перед стадіоном. Футбол без глядачів — це надзвичайно некомфортно.

— До-речі, стосовно стадіону. Як прокоментуєте ситуацію із стадіоном «Авангард»?

— Справа зрушила з місця, очікуємо завершення реконструкції. Маємо надію, що окрім «Ювілейного» вже восени заграємо і там. Цього моменту чекаємо не лише ми, а й безліч дітлахів та молоді спортшколи «Суми», тренерів. Як футбольний функціонер не один раз спілкувався на цю тему з Віталієм Шиловим (депутат міськради, начальник управління капбудівництва, — ред.). Імпонує його підтримка футболу та позиція, що на «Авангарді» необхідно облаштувати поле професійної категорії, що не має аналогів на Сумщині. Упевнений, що незважаючи на всіх наших друзів, це в лапках, він разом з мером доведе справу до логічно звершення. Ми їх в цій справі всіляко підтримаємо.

— Дякуємо за приділений час та відповіді на питання. Бажаємо лише перемог!

— Дякую.

Джерело: