Пологовий будинок Пресвятої Діви Марії має найсучасніше медичне обладнання на Сумщині

Із самого початку свого існування “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” присвячував своє життя допомозі вагітним, породіллям, а також їх дітям.

Відповідальність за нове життя та життя жінки спонукала нас ставати щодня кращими. У 2019 році в нашому пологовому будинку було відкрито відділення реанімації новонароджених постінтенсивного виходжування та неонатального догляду, робота якого спрямована на лікування та відновлення здоров’я дітей. Завдяки роботі відділення наш заклад має можливість приймати найменших пацієнтів та виходжувати новонароджених вагою від 500 г”, – розповідає директор закладу Ольга Чирва.

Починаючи з перших хвилин життя в боротьбу за здоров’я маленьких пацієнтів вступають висококваліфіковані лікарі, а для найкращого результату заклад постійно оновлює та розширює технічне забезпечення.

У цьому році у відділенні запрацювали два апарати експертного класу для штучної вентиляції легень Avea, що доповнили роботу відділення та дали можливість у м’яких режимах лікувати тяжку легеневу патологію у дітей. У відділенні також наявний апарат штучної вентиляції легень Drager з функцією високочастотної осциляторної вентиляції, що значно підвищує відсоток позитивних результатів лікування важкого респіраторного дистресу у новонароджених, а також запобігає розвитку бронхолегеневої дисплазії новонароджених. Завдяки постійному вдосконаленню роботи також активно використовується своїй практиці неінвазивна вентиляці’ легень, яку забезпечує дихальний апарат InfantFlow SiPaР.

Наявне різноманіття серед технічного забезпечення дозволяє нам оперативно та якісно надавати допомогу новонародженим різного терміну гестації та ваги при народженні. У відділенні є портативний УЗД-апарат експертного класу завдяки чому діагностика захворювання та порушень може бути визначена безпосередньо у ліжка дитини, що перебуває у інтенсивній терапії.

Також наші лікарі часто стикаються з проблемою жовтяниць недоношених тому ми постійно оновлюємо найперший та наефективніший засіб їх лікування – лампи фототерапії. В цьому році для відділення було придбано два реанімаційні столи з функцією фототерапії та терморегуляції Атом Sunflower, лампи верхньої фототерапії, а також лампу фототерапії нижнього типу”, – зауважує Ольга Вікторівна.

У “Клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії” постійно відбувається і оновлення спеціально обладнаних столів для проведення реанімаційних заходів у самому відділенні та пологових залах. Реанімаційні столи такі як Drager, ATOM Sunflower, FisherPaykel, Dixion забезпечують постійний контроль температури та правильне положення тіла дитини. Для контролю таких показників як частота серцевих скорочень, реєстрація ЕКГ, артеріальний тиск, та насичення крові киснем відділення забезпечене різними високоточними моніторами пацієнта, стаціонарними та транспортними. Також у відділенні наявний монітор вітальних функцій з функцією капнометрії, що значною мірою покращує індивідуальний підбір параметрів вентиляції легень дитини, без внутрішньовенного втручання. Кожен з цих показників несе значну інформацію про стан здоров’я дитини та впливає на подальший прогноз лікування.

Можливість переміщення пацієнтів в укриття під час повітряної тривоги у пологовому будинку забезпечують кувез Atom Transcapsule обладнаний транспортним апаратом штучної вентиляції ленень, а також переносні кувези МОМ. Це обладнання не тільки робить підтримку температури тіла новонародженого, а також дає можливість не припиняти дихальну підтримку у немовляти під час євакуації.

Також сьогодні у відділенні активно використовуються наявні кувези для виходжування недоношених новонароджених вагою від 500 гр, такі як, ATOM, Isolette. Кожен з яких забезпечує умови комфортної температури вологості та освітлення для правильного розвитку немовляти, а ще легкий та зручний доступ для персоналу і батьків.

Сканер вен VEIN FINDER допомагає безпомилково визначити заходження вени, що зменшує больові відчуття у новонародженої дитини.

Якщо ж так сталось, що немовля народилось у важкому стані і має важке ураження нервової системи, у пологовому будинку Пресвятої Діви Марії є апарат лікувальної гіпотермії TECOtherm NEOHypothermsaSystem. Лікувальна гіпотермія – це штучне контрольоване охолодження тіла з метою зниження інтенсивності метаболічних процесів у головному мозку та підвищення стійкості до гіпоксії. Системна (охолодження всього тіла) гіпотермія рекомендуються як стандарт лікування новонароджених з помірною або тяжкою гіпоксично-ішемічною енцефалопатією.

«Підсумувавши, хочу зазначити, що сьогодні в нашому закладі можуть отримати своєчасну та висококваліфіковану допомогу жінки із складним перебігом вагітності. Ми готові до всіх викликивів, які диктує нам сьогодення. Дякумо, що обираєте впевненість у майбутньому разом з нами»! – відзначила керівник пологового будинку Пресвятої Діви Марії Ольга Чирва.

Нагадаємо, КНП “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради є абсолютним лідером на території Сумщини за кількістю прийнятих пологів. Так, за 9 місяців 2022 року там було прийнято пологів 36,5% (серед нині діючих пологових будинків області).