“Подали 16 заяв до поліції”. На Сумщині зафіксували порушення передвиборчої політреклами

Дочасну політичну рекламу та відсутність вихідних даних на білбордах зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Сумщині. До поліції написали 16 заяв.

Найбільше порушень виявили у Сумах — 7 і Ромнах — 5. По два випадки — у Охтирці та Шостці. Про це розповіла координаторка громадянської мережі ОПОРА у Сумській області Ольга Коренєва.

“По-перше, порушені терміни ведення агітації і, по-друге, відсутність вихідних даних. Окрім цього, написали заяви щодо наметів з агітаторами, які роздавали газети. Це — у Ромнах такі випадки зафіксовані. Також в період між реєстрацією і висуванням — там два намети виявили”, — повідомила вона у коментарі «Суспільному».

У поліції розповіли: факти перевіряють. За словами спеціаліста відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, протягом вересня до поліції надійшло 43 звернення від громадян, установ, політичних партій, громадських організацій про правопорушення.

“Ці повідомлення зареєстрували. По двох із них відкрили кримінальні провадження. Щодо решти повідомлень відбувається перевірка. На неї дається до 30 днів”, — сказав він.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, за ведення передвиборчої агітації достроково спіймані на цьому можуть сплатити максимум 3 тис. 400 грн – для громадян, для посадовців – 5 тис. 100 грн. За вивішування передвиборчої агітації, яка не містить відомостей про установу, що здійснила друк, про наклад та людей, відповідальних за випуск, — це будуть штрафи від 85-ти до 510 грн.