Пірнула з аквалангом: Подробиці загибелі працівниці Сумської облради

Як ми повідомляли, 4 липня трагічно загинула головний спеціаліст – юрисконсульт юридичного відділу управління майном Сумської обласної ради Каріна Андріївна Козупиця.

Трагедією завершилася спроба молодої 30-річної тростянчанки навчитися пірнати в акваланзі у річці Ворскла. У суботу вона приїхала на деповську базу відпочинку з рідними. Очевидці розповідають, що там жінка зустріла знайомих, серед яких був і професійний водолаз. Той і запропонував дівчині поплавати в акваланзі. Однак відсутність необхідних навичок і, очевидно, страх води у якійсь несподіваній ситуації під час плавання, забрали життя і у жінки, і в одного з двох аквалангістів, передає debaty.sumy.ua.

Нагадаємо, як повідомляла служба МНС в Сумській області, 4 липня біля 16:00 у с. Климентове з дна річки Ворскла підняли тіло жінки, 1990 р. н. — мешканки м Тростянець. А о 19-й працівники обласної водолазно-рятувальної служби підняли з річки тіло чоловіка, 1986 р. н. — жителя м. Суми. Обставини цих подій з’ясовували правоохоронці.

У ці спекотні дні десятки, якщо не сотні людей їдуть на узберіжжя річки Ворскла, аби покупатись. Відпочинок біля річки – це завжди незабутні відчуття. А якщо це одна з найчистіших річок України – Ворскла, красива природа навколо і чистий піщаний пляж… Але завжди хочеться чогось незвичного, незабутнього, коли покататися на човні чи катамарані – вже замало.  А ось дайвінг — тобто підводне занурення – це вже щось інше. І хоча серед послуг деповської бази такого виду послуг, начебто, немає, того дня знайшлися там люди, які таку екіпіровку мали. Самі плавали. А потім і знайомій тростянчанці запропонували помилуватися флорою і фауною підводного світу. Очевидці кажуть, що жінку попереджали, що кисневі балони можуть бути надто важкими для неї, просили не запливати далеко, бути обережною. Втім, коли поруч із нею пливло двоє обізнаних у водолазній справі чоловіків, страху не виникло. Це, певно, і стало фатальним фактором…

Не слід думати, що дайвінг — це просто. Якщо ви непогано плаваєте на поверхні води і пірнаєте, це не означає, що можна одягти акваланг і зануритись у водойму. Крім того, ніхто так просто не має дати людині акваланг та інше спорядження — тут потрібно мати спеціальні дозволи, сертифікати. По-друге, існує ряд протипоказань для занять підводним плаванням з аквалангом: серцево-судинні захворювання, травми хребта, захворювання дихання, епілепсія та ін. І найголовніше, перш ніж вирушати поплавати, треба мати навички, насамперед пройти відповідні курси з дайвінгу.

Як бачимо, не уберігає від небезпеки навіть статус бази, де все повинно бути організовано і контрольовано. Сьогодні є багато питань до власників самої бази – адміністрації локомотивного депо і його профкому. Починаючи, наприклад, від буйків огородження зон купання в акваторії пляжу; обладнання місць для купання дітей, наявності медика на базі… І як можна було персоналу бази не помітити людей, які одягали водолазне спорядження і не дати їм вирушити у небезпечне плавання…