Олександр Лисенко: Здоров’я сумчан – на першому місці!

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО ознайомився з роботою відділення реабілітації КНП «Центральна міська клінічна лікарня», яке єдине в Сумській області такого типу, а тому лікуються тут пацієнти з усього регіону.

Потреба у відділеннях реабілітації існує в кожному закладі, де є пацієнти, яким необхідне відновлення. Враховуючи, що в лікарні надається спеціалізована допомога при інсультах головного мозку, захворюваннях, травмах, неврологічних та ортопедичних захворюваннях, а також наявність у закладі потужної фізіотерапевтичної бази з лютого у лікарні функціонує відділення реабілітації на 20 ліжок.

«Ми розуміли потребу в сучасному реабілітаційному відділенні на базі багатопрофільного медичного закладу. В першу чергу це можливість доступу фахівців до пацієнтів на ранніх етапах відновлення. В останні роки ми вкладаємо чимало в розвиток медичної сфери, бо здоров’я сумчан у нас на першому місці. Всього на капітальний ремонт приміщення, придбання обладнання та облаштування відділення реабілітації було спрямовано близько 2 млн гривень», – зауважив Олександр Лисенко.

У приміщенні проведений капітальний ремонт (шість палат), облаштовано санвузол з доступністю для інвалідів та маломобільних груп населення, спеціально обладнана душова кабіна, відремонтовано маніпуляційний кабінет, кабінет ерготерапевта, коридор, замінені всі двері та електромережа.

Працюють у відділенні високофахові спеціалісти – психотерапевт, логопед, реабілітолог, фізіотерапевт, ерготерапевт масажист. Застосовується також голкорефлексотерапія.

Показами для реабілітаційного лікування є нейрохірургічні і неврологічні патології (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та інше), патології опорно-рухового апарату.

«Ми готові впроваджувати кращі традиції реабілітаційних практик. За півроку допомогу надано 200 пацієнтам, є випадок, коли до пацієнта, котрий був після інсульту у тяжкому стані та фактично не міг говорити, після реабілітації повністю повернулись мовленнєві функції», – сказала директор лікарні Валентина ДОМІНАС.

За її словами, далі у планах відремонтувати водолікувальний комплекс, який розміщений у підвальному приміщенні, що дасть змогу проводити процедуру витяжіння.

Цього місяця планується придбати п’ять одиниць дороговартісного обладнання на суму 106 тис. грн. – шведську стінку, бігову доріжку, тренажери та реабілітаційний комплекс.

Крім того, на оснащення відділення депутат міської ради Олександр ВЕГЕРА направив 200 тис. грн. виділених йому на виконання виборчих програм та  доручень виборців. На частину коштів придбали 36 одиниць устаткування для реабілітації: велотренажер, гантелі, еспандери, м’ячі та інше.

«Я завжди підтримував і підтримую усі глобальні починання директора і колективу лікарні. Відрадно, що наша спільна робота приносить позитивні результати», – сказав Олександр Лисенко.

Окрім ознайомлення з роботою реабілітаційного відділення міський голова поспілкувався з персоналом лікарні та з перших вуст дізнався питання, які потребують нагального вирішення.

Зокрема, завідувач відділення нейрохірургії звернувся до очільника Сум з питанням необхідності придбання для відділеня дороговартісного ангіографа Це та інші питання міський голова взяв на особистий контроль.

Джерело: