«Одне з головних завдань влади – захист прав та законних інтересів дітей» – Тетяна Мироненко

Зміни щодо інституційного догляду та виховання дітей, дотримання їхніх прав у системі альтернативної опіки, організація соціально-правового захисту дітей в умовах децентралізації влади – всі ці питання було обговорено під час відеоселекторної наради з головами райдержадміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування, що відбулась під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тетяни Мироненко.

«Усі діти Сумщини мають бути захищені, а їх права та найкращі інтереси забезпечені через належну міжвідомчу взаємодію та належне структурно-функціональне забезпечення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Безсумнівно, що спроможна сім’я, благополуччя та безпека дитини є спільним інтересом держави і громади», – зазначила під час наради Тетяна Мироненко.

Зокрема, заступник голови облдержадміністрації зауважила, що лише в поєднанні повноважень усіх органів управління на місцях, результати роботи, спрямованої на захист власне самої дитини, стануть кращими.

За підсумками наради Тетяна Мироненко доручила керівникам міст і районів, головам ОТГ забезпечити міжвідомчу взаємодію суб’єктів виявлення та організації соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах або постраждали від жорстокого поводження, із залученням представників Національної поліції України.

Також місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають внести на розгляд профільних місцевих комісій питання організації надання соціальних послуг дітям вразливої категорії та виконання Порядку зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, що здійснюють інституційний догляд і виховання дітей в області.

Довідково. Наразі на Сумщині кількість дітей, відібраних у батьків без позбавлення батьківських прав, та яким надано статус – 200 осіб. Кількість дітей, та яким надано статус у зв’язку з тривалою хворобою батьків – 66. Дітей з інвалідністю – 77. Малозабезпечені сім’ї – 9 415, у яких 13 375 дітей. Із числа малозабезпечених сімей 1 636 – багатодітних, у яких 5 948 дітей.  932 дитини перебуває на обліку дітей, які опинилися  в складних життєвих обставинах. Із них 11 дітей, які самовільно залишають місце постійно проживання/перебування. У 5 сім’ях патронатних вихователів перебуває 5 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Джерело: