Нові сумські судді розглядатимуть справу про вбивство, яке вчинив неповнолітній

Сьогодні, 13 липня 2020 року, колегія суддів кримінальної палати Сумського апеляційного суду мала розглянути апеляційну скаргу сторони захисту на вирок Зарічного районного суду м. Суми, яким юнака було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 115 КК України (Закінчений замах на умисне вбивство), ч. 1 ст. 115 КК України (Умисне вбивство), і засуджено до 8 років позбавлення волі.  Проте, до розгляду справи по суті від обвинуваченого та його адвоката надійшли клопотання про відвід двох з трьох суддів колегії, оскільки у 2018 році вони були брали участь у розгляді даного кримінального провадження. Тоді, ухвалою апеляційного суду юнаку було скасовано виправдувальний вирок, а справу направлено на новий судовий розгляд. Відводи, заявлені стороною захисту, колегією суддів було задоволено.

Таким чином, справу направлено на повторний автоматизований розподіл. Про визначення нового складу суду та дату призначення чергового засідання апеляційний суд повідомить додатково.

Нагадаємо, у травні 2015 року обвинувачений, будучи неповнолітнім, у центрі Сум завдав ножових поранень двом чоловікам, один з яких від завданих тілесних ушкоджень помер. Сторона обвинувачення кваліфікувала дії юнака за ч. 2 ст. 15 п.7 ч.2 ст.115 КК України (Закінчений замах на умисне вбивство, вчинене з хуліганських мотивів), п.7 ч.2 ст.115 КК України (Умисне вбивство, вчинене з хуліганських мотивів) і направила обвинувальний акт до Зарічного районного суду м. Суми. Розглянувши матеріали справи, суд першої інстанції змінив кваліфікацію дій обвинуваченого. Юнака було визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 115 КК України (Закінчений замах на умисне вбивство), ч. 1 ст. 115 КК України (Умисне вбивство), і засуджено до 8 років позбавлення волі.

Джерело: