Нові призначення в ОДА: Роман Грищенко підсилює президентську вертикаль управління

Голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО представив керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації та працівникам профільних управлінь начальника управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА, а також призначив Любов КАРПЕНКО директором новоствореного обласного Департаменту культури, інформаційної політики та туризму.

Роман Грищенко побажав куратору галузі охорони здоров’я Сумщини успіхів на посаді та окреслив основні завдання. Насамперед, це стосується завершення і в подальшому затвердження обласної програми «Здоров’я Сумщини» з урахуванням розвитку кардіології та трансплантології.

«Разом ми маємо максимально пришвидшити темпи підготовки галузі до проведення операцій на відкритому серці, – наголосив голова облдержадміністрації. – На сьогодні, завдяки професіоналізму та злагодженим діям фахівців медичної галузі, в області вдалося досягнути зменшення смертності від серцево-судинних захворювань на 8%. Але треба рухатися вперед і покращувати ці показники. Маємо амбітні плани, які повинні реалізувати».

Сергій БУТЕНКО подякував за довіру на такому відповідальному напрямку роботи і зазначив, що окрім боротьби з коронавірусною інфекцією, разом з колегами буде працювати над подальшим розвитком медичної галузі, втілювати у життя намічені плани.

«Питання трансплантології, операцій на відкритому серці давно є актуальними  для нашої області. Сьогодні ми маємо потенціал для їхнього вирішення. Будемо працювати», – зазначив Сергій Бутенко та запросив колег до злагодженої роботи заради досягнення спільної мети – збереження життя та здоров’я жителів Сумщини.

Щодо створення Департаменту культури, інформаційної політики та туризму, то, за словами Романа Грищенка, і це призначення обумовлене потужними викликами для культури, інформполітики та туризму в області.

«Але немає сумнівів, що на чолі з новим керівником новий Департамент стане потужним провідником реалізації програм Президента України в області та розбудови великої Сумщини», – зазначив губернатор.

Основні завдання, що поставив голова облдержадміністрації перед директором Департаменту, стосуються промоції Сумщини на всеукраїнському рівні, розвитку туризму та культурної сфери.

«Основне – в найкоротший термін зробити так, щоб навіть далеко за межами України говорили про Сумщину, як область, в яку хочеться приїхати», – наголосив очільник облдержадміністрації.

Любов Карпенко повідомила, що її зусилля як досвідченого піар-менеджера і як керівника Департаменту будуть спрямовані на розвиток бренду «Велика Сумщина», що обов’язково стане відомим як на території області, так і на території всієї України і за її межами.

«Найважливіше – це реалізація програми Президента «Велике будівництво», що має продовжуватися в напрямку збереження культурної спадщини. Ми відновимо історичні об’єкти, що є кодом нашої нації та Сумщини зокрема. Це дасть змогу підняти на новий рівень патріотичне виховання, а головне – розвивати туризм. Сумщині є чим пишатися і є що показати», – підкреслила  Любов Карпенко.

Роман Грищенко нагадав присутнім, що нещодавно за ініціативи облдержадміністрації було розширено перелік об’єктів Сумщини, які можуть потрапити до списку топ-100 культурних проєктів України. Основними туристичними об’єктами визначили Свято-Воскресенський кафедральний собор (м. Суми), Палацо-парковий ансамбль (с. Кияниця), Миколаївська церква (с. Юнаківка), Ансамбль Гамаліївського монастиря (с. Гамаліївка), Будинок державного банку (м. Суми), Садибний будинок Кондратьєвих-Суханових (с. Низи), Садиба Л.Є. Кеніга (м. Тростянець), Садиба Лінтварьових на Луці (м. Суми).

Загалом, на сьогодні в Сумській області налічується 361 пам’ятка архітектури, з яких  62 – національного значення, 299 – місцевого значення.

Джерело: