Невідомий виманив у сумчанки 40 тисяч гривень

У Сумах зловмисник, під приводом розблокування нібито заблокованих банківських карток 58-річної жительки міста, дізнався необхідну йому конфіденційну інформацію та викрав з них гроші у сумі 40 000 гривень.

Правоохоронцям жінка розповіла, що зловмисник зателефонував їй і назвавшись представником банківської установи, повідомив, нібито її обидві банківські картки заблоковані. Затим, пообіцяв допомогти у розблокуванні. У результаті такої «допомоги» зловмисник шахрайським шляхом поцупив всі заощадження жінки.

«Поліція застерігає, такий вид шахрайств дуже поширений, — коментує заступник начальника ГУНП в Сумській області Микола Худенко. — Зловмисники дзвонять своїм жертвам, або ж надсилають повідомлення про нібито заблоковану картку, і вказують номери телефонів, куди треба подзвонити щоб розблокувати рахунок. Довірливі люди часто дзвонять на якийсь один номер. Співрозмовник, що підняв слухавку, зазвичай представляється працівником банку чи представником служби безпеки банку. Затим у розмові випитує у людини всі дані її банківської картки: номер, пін-код та cvv-код, після чого миттєво спустошує чужий рахунок».

Порада від поліції – просто ігноруйте ці повідомлення, і за жодних обставин не намагайтеся уточнити інформацію по вказаним у них телефонам. Для цього можна подзвонити на пряму «гарячу» лінію свого банку, або звернутися на спецлінію поліції «102». Тож будьте уважні, пам‘ятайте про обережність, і ви не станете жертвою шахрая, повідомив відділ комунікації поліції Сумської області.

Джерело: