Невідома краєзнавцям архітектурна знахідна в Ямпільському районі

Невеличке сіверське село Степне на півночі Сумської області – у Ямпільському районі. Несподівано постає споруда початку ХХ століття в стилі українського модерну, започаткованому Опанасом Сластіоном. Ця будівля досі не відома широкому загалу краєзнавців. В наші дні в будинку розташовується сільський клуб, пише Україна Інкогніта.

Лише старожили пригадують, що колись тут таки була школа. Хто, коли і як побудував цю споруду, поки залишається загадкою. Серед пам’яток архітектури не значиться. Перебуває у цілком задовільному стані, якщо не брати до уваги повністю перебудований дах, вірогідно у 1981 році.
Найближча в межах області подібна школа знаходиться у Роменському районі, що на півдні області, фактично на Полтавщині – краї, де повною мірою реалізовано задуми Опанаса Сластіона. Взірцем стилю є сучасний Полтавський краєзнавчий музей.


*Опанас Сластіон – український маляр і графік романтично-народницького напряму, етнограф, архітектор і педагог, засновник Миргородського наукового і художньо-промислового музею (1920). Жив у Києві, на Волині та Чернігівщині. Мандруючи по Україні, робив замальовки, збирав фольклорні та етнографічні матеріали.

Один із засновників українського архітектурного модерну (будинки земських шкіл, кредитних установ, Миргородської водолікарні; 1912–1916). Працював у галузі вжиткового мистецтва. Автор досліджень з українського народного мистецтва і кустарних промислів. 

Джерело: