Народний депутат від партїі “Слуга народу” Тетяна Скрипка долучилася до розробки алгоритму вступної кампанії 2022 року, яка цього року зазнає змін через російське вторгнення в Україну. Про особливості нових правил вступу, які узгоджуються разом із міністром освіти і науки, парламентарка розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці.
“Питання вступу до закладів освіти у 2022 році турбує не лише освітянську спільноту, а й абітурієнтів та їхніх батьків, зокрема у прикордонних областях.
✅Разом з Міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом і головою підкомітету з питань вищої освіти Юлією Гришиною обговорили правила вступу, рекомендації для абітурієнтів та особливості цьогорічної кампанії.
🔸️Скажу відверто: ми всі маємо усвідомлювати умови в яких опинилася країна, триває війна, і це стосується кожного, від дитини до літньої людини. Ми всі маємо працювати на перемогу і розуміти, що доведеться жертвувати комфортом.
🔸️Так, абітурієнтів буде менше, бо дітей у безпечні місця вивезли батьки.
🔸️Так, закладам освіти доведеться докласти чималих зусиль, аби набрати студентів.
🔸️Так, ми всі втомилися від дистанційного навчання.
‼️Але ми маємо пам’ятати, що є міста, де зруйновано все. Прекрасні українські міста Харків, Чернігів, Маріуполь, де вирувало студентське життя, і де сьогодні йдеться про виживання, а не про освіту.
💯Можу з впевненістю сказати, що сьогодні держава робить усе, аби підтримати освітян і абітурієнтів. Значно спрощено порядок вступу, кількість бюджетних місць не зменшиться, попри зменшення кількості абітурієнтів. Шанс на вищу освіту отримають більше українців, багато з них матимуть можливість опанувати нову професію.
🇺🇦У кожного свій “окоп”. Давайте разом працювати над тим, аби українці отримували якісну освіту, попри бажання росіян лишити нас усього. Давайте будемо сильними на всіх фронтах, аби зберегти Україну.
📌Для вступу до закладів освіти у 2022 році необхідно скласти національний мультипредметний тест (НМТ), який складатиметься з трьох блоків завдань з мовних тем з української мови, всіх тем з алгебри та геометрії, а також завдань з історії України, які були складниками ДПА.
НМТ – не заміна ЗНО, а фактично така ж перевірка знань, проте в іншому форматі. 19 квітня завершилася реєстрація на складання НМТ, передбачається три сесії: основна, додаткова та спеціальна. Після 22 квітня будуть оприлюднені методичні рекомендації щодо підготовки до кожної з дисциплін національного мультипредметного тесту. Стануть відомі і теми, на основі яких формуватимуться запитання”, – написала Тетяна Скрипка.