На Сумщині за тиждень знешкодили 128 боєприпасів часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 15 артилерійських снарядів (76, 45-мм), 113 мінометних мін (50-мм) часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Роменському, Краснопільському та Конотопському районах.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях — у лісі, лісосмузі та навіть на водоймі. Загалом, з початку року в області зафіксовано 306 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам’ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, — повідомило Управління ДСНС України у Сумській області.

Джерело: