На Сумщині за добу виявили 29 боєприпасів

29 липня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), у Охтирському районі проведено роботи зі знешкодження 76-мм артснаряду на який раніше натрапили шукачі метолобрухту в лісосмузі поблизу с. Бугрувате. Боєприпас Другої світової війни фахівці вилучили, вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів у Роменському районі у лісі поблизу с. Перекопівка, які попередньо ідентифіковані як 26 мінометних мін, 2 артснаряди та 1 вибухник часів минулих війн. Місце їх виявлення взято під охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Загалом з початку року на території області зафіксовано 267 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Тому для запобігання загибелі та травмування у таких ситуаціях, рятувальники наголошують на неухильному дотриманні громадянами заходів безпеки. Пам’ятайте, даних знахідок не можна навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».

Джерело: