На Сумщині виявили посів елітних сортів коноплі

Співробітники Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Сумській області виявили 45-річного чоловіка, який у дворі свого приватного будинку вирощував конопляні кущі.

Інформацію про те, що чоловік може зберігати наркотики, правоохоронці отримали з оперативних джерел. Отримавши санкцію суду на обшук, прийшли до нього додому.

І дійсно – у дворі, ретельно доглянуті, обполені та политі, росли молоді коноплі. Оперативники облікували 13 кущів, та виявили, окрім них, ще й півкілограма сухої подрібненої сировини, схожої на марихуану, та пристрій для її куріння. «Про те, що сумчанин вочевидь систематично тихцем вирощує коноплі, свідчило й знайдене конопляне насіння, — коментує розвиток подій Олександр Ройко, начальник Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Сумській області. – В поле зору поліції він до цього часу не потрапляв. Не працює, живе разом з літньою матір‘ю. Наразі ми перевіряємо чоловіка на причетність до можливого збуту марихуани місцевим наркозалежним особам».

Сам чоловік говорить, що вирощував і збирав наркотичний «врожай» виключно для власного вживання.

У поліції дії «аграрія» кваліфікували за ознаками ч.1 ст. 310 КК України як незаконний посів та вирощування конопель, і розпочали досудове слідство. Всі вилучені кущі та речовину направлені на експертизу. Якщо фахівці підтвердять, що знайдена сировина й справді є марихуаною, то на чоловіка очікує кримінальна відповідальність ще й за незаконне зберігання наркотиків.

Джерело: