На Сумщині цілу ніч рятувальники двічі гасили масштабні пожежі

22 вересня о 00:54 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному домоволодінні на вулиці Василя Стуса у м. Буринь. Жителі вулиці повідомили, що горить покрівля сусідської споруди. На гасіння направили черговий караул 23-ї державної пожежно-рятувальної частини. По прибутті на місце виклику було встановлено, що полум’ям по всій площі охоплено покрівлю та перекриття розташованих під одним дахом гаража та господарчої споруди, легковик Opel «Kadett», електроінструмент та побутові речі, які знаходилися в споруді.

Для гасіння потрібна була значна кількість води, тому автоцистерни дозаправлялися від найближчого пожежного гідранту, що знаходився на відстані 4 км від місця пожежі. О 01:25 рятувальникам вдалося локалізувати загоряння та відвернути небезпеку перекидання вогню від розташованих поруч житлового будинку та автомобіля «ВАЗ». Проте щоб повністю приборкати пожежу довелося розбирати обгорілі конструкції для виявлення прихованих осередків горіння. О 04:00, використавши близько 14 т води, загоряння ліквідували.

Всього на гасіння залучалося 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Припустима причина пожежі, за попередніми висновками фахівців, коротке замикання електромережі.

О 02:34 черговий караул 18-ї державної пожежно-рятувальної частини був викликаний на вулиці Новопанасівську в м. Лебедин. Телефонували сусіди, які повідомили, що горить господарча споруда. Власники домоволодіння прокинулися від того, що на їх подвір’ї вже відбувається гасіння. Вогонь охопив покрівлю, перекриття на значній площі, автомобіль «ВАЗ-2105», мопед та речі домашнього вжитку, які знаходилися в середині споруди. Виникла загроза вже для розташованих поруч житлового будинку та іншої господарчої споруди.

Для забезпечення безперебійної подачі води автоцистерни довелося направляти до пожежного гідранту, який знаходився в 2 км від осередку горіння. О 02:53 вогнеборцям силами 8 чоловік на 2 одиницях техніки вдалося локалізувати загоряння та відвернути небезпеку від інших будівель. О 03:55 пожежу ліквідували.

За попередніми висновками фахівців, припустима причина пожежі — неправильне влаштування та несправність опалювальної печі і димаря.

Джерело: