На Сумщині тренувалися знищувати російських диверсантів

Навчання загонів територіальної оборони на Сумщині – у заключній фазі. Стартували вони тиждень тому. 24 вересня журналісти Суспільного побували на одному із завдань, де відпрацьовувався сценарій, аналогічний захопленню Слов’янська та інших міст Донбасу російськими диверсантами у 2014-му році, передає suspilne.media.

Завдання, яке мали виконати резервісти, — знищити ворожу групу диверсантів, які рухаються з посадки ґрунтовою дорогою. Перед його виконанням інструктор пояснює дії кожної групи.

Іншій групі показують, як рятувати себе у випадку поранення, – зокрема, накладати собі джгут на полі бою, поки товариші не винесли тебе у безпечне місце, де є санінструктор. Чому це важливо, бо поранений може прикривати своїх, поки ті його виносять з-під обстрілу. Після теорії — практичний іспит. Одні — «диверсанти», інші — мають їх ліквідувати. Так моделюють бій, коли застосовуються вибухові пакети, петарди та рахують і виносять поранених.

«Оскільки Сумщина є прикордонною областю, і спільний кордон з Російською Федерацією понад 500 км, для нас є важливим навченість підрозділів тероборони, відпрацювання. До цих навчань залучені прості жителі Сумщини, які прийняли рішення захищати свою домівку, Україну зі зброєю в руках, якщо це стане потрібно», — говорить офіцер Сумського обласного військкомату Олександр Куришко.

Солдат тероборони Юрій Коваленко поза полігоном завідує науково-дослідним відділом Національного заповідника «Глухів». Сьогодні він, за легендою навчань – «диверсант». Його завдання — непоміченим дістатися стратегічного об’єкту і підірвати його.

На Сумщині тренувалися знищувати російських диверсантів

«Я три роки був волонтером гуманітарної місії «Чорний тюльпан» — евакуація «200». Місія продовжує працювати, але вже з 2016 року ми на окупованій території не працюємо. Можливо, місія іще повернеться туди, але я вже повернуся в іншій іпостасі», — говорить Юрій.

Є тут і офіцери-вчителі. Наприклад, заступник командира роти Андрій Лісневський працює вчителем «Захисту України». «На цих зборах я отримаю додаткову інформацію, якою потім поділюся зі своїми учнями. До речі, в цьому році у десятикласників по одній дівчинці з кожного класу вирішили проходити курси «Захист України» по програмі хлопців, так що вчу їх однаково», — розповідає Андрій.

Усі інструктори, які проводять навчання, — з власним бойовим досвідом, як інструктор з позивним «Ромео». «Я учасник бойових дій на Сході країни з 2014 року. Був у Донецькому аеропорту, в Іловайську, Дебальцевому. Саме там, де були запеклі бої. Я хочу, щоб наша армія змінилася, щоб наша країна стала кращою», — говорить інструктор.

Тренування відбуваються у рамках Всеукраїнських військових навчань «Об’єднані зусилля-2020».

Джерело: