На Сумщині судитимуть політика за організацію насильницьких дій щодо двох нардепів

Прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно члена однієї політичної партії за організацію та готування насильницьких дій щодо двох народних депутатів України IX скликання у зв’язку з їх державною та громадською діяльністю (ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 346 КК України).

За даними слідства, обвинувачений, будучи противником земельної реформи, запропонував молодикам 2 тис доларів США за напад на двох сумських народних депутатів. Половину суми замовник передав виконавцям в якості авансу, решту обіцяв віддати після виконання замовлення.

Про вказаний факт стало відомо співробітникам Служби безпеки України в Сумській області, відтак всі подальші дії відбувались під контролем правоохоронців. Так, 15 грудня 2019 року «замовлений» народний депутат розмістив у соціальній мережі пост про напад на нього. Оприлюднення цієї інформації дало змогу задокументувати факт передачі решти коштів.

Досудове слідство проведено слідчим відділом Управління СБ України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Джерело: