На Сумщині суд закрив гучну справу про жорстоке поводження з тваринами

3 серпня 2020 року суддя Охтирського міськрайонного суд розглянув матеріали, які надійшли від Охтирського відділу поліції про притягнення до адмінвідповідальності громадянина України за ч. 2 ст. 89 КУАП (жорстоке поводження з тваринами).

Щодо громадянина було складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 28.06.2020 о 10.20 у м. Охтирка по вул. Батюка, поза будинком «ЕКО-Маркет», у дворі будинку №15 по пров. Харківському цей громадянин залишив напризволяще чотирьох цуценят, чим жорстоко поводився з тваринами.

Громадянин у судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що 28.06.2020 пастор попросив його роздати чотирьох цуценят у «добрі руки». Для цього пастор відвіз його та ще одного громадянина в центр міста на ринок. Цуценят ніхто не хотів брати. Біля них стояла жінка, яка також роздавала цуценят. Ця жінка почала дорікати його, що він не правильно поводиться з тваринами. Він розгубився, забрав коробку з тваринами і тимчасово залишив їх за будинком, де розміщений магазин «ЕКО-маркет», щоб повернутися до настоятеля та запитати, як діяти в даній ситуації. А вказана жінка викликала працівників поліції. Після цього коробку з цуценятами відвезли назад до реабілітаційного центру. Пізніше цуценят забрала невідома жінка.

Суддя Ільченко В. М. проаналізував матеріали справи і закрив провадження. Диспозиція ч. 1 ст. 89 КУпАП передбачає настання відповідальності за жорстоке поводження з тваринами — знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин. Суддя зробив висновок, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б вказували на наявність в діях громадянина складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 89 КУпАП, зокрема, не встановлено умислу на спричинення страждань та загрози життю тварин.

Так, із пояснень іншого громадянина, що додані до протоколу, вбачається, що 28.06.2020 останній попросив свого реабілітанта, щоб той виніс собак у місто на ринок, де їх можна було б роздати людям. На автомобілі він підвіз двух осіб із собаками в центр міста. Приблизно через 20 хвилин до нього зателефонували і повідомили, що їх почали звинувачувати у залишенні собак та їх недбалому стані. Він сказав, щоб вони не звертали уваги та роздавали тварин. За годину до нього в місті підійшли особи (які мали роздати собак), які повідомили, що волонтери забрали в них цуценят та відвезли додому. Ввечері того ж дня до нього додому приїхала жінка, яка забрала всіх собак до себе додому. Контактів із нею не залишилося.

Інших належних, допустимих та достатніх доказів вчинення громадянином вказанного правопорушення суду не надано.

Суд постановив закрити провадження у справі про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.

А тепер нагадаємо, що розповідали волонтери.

Волонтер, яка багато років намагається прилаштувати бездомних тварин в добрі руки, не змогла пройти повз цього жахливого випадку, і зробила все, від неї залежне, для порятунку чотирьох нещасних цуценят. Прогулюючись по своїх справах, дівчина стала свідком того, як двоє хлопців намагалися викинути коробку з беззахисними цуценятами поруч із сміттєвим контейнером в центрі міста. Підійшовши до контейнера і залишивши малюків напризволяще, хлопці спробували піти з місця злочину. Спроби дівчини умовити їх не робити цього нічого не дали. У паніці вона подзвонила місцевим волонтерам і попросила про допомогу, в той же час, слідуючи за покидьками по п’ятах, і не даючи їм сховатися і уникнути відповідальності.

Надалі була викликана поліція для встановлення законності. Поліція прибула оперативно, але далі почався театр абсурду. У підозрюваних у правопорушенні були взяті «пояснення», однак приймати заяву співробітники правоохоронних органів не захотіли, поліцейські явно не бажали розбиратися в ситуації, що склалася, і прямо заявили волонтерам (на той момент на місці їх було вже четверо), що покарання за дані дії «не передбачені», а тим, хто намагався викинути цуценят «нічого не буде».

Єдиний позитивний результат, якого вдалося домогтися на той момент, полягав в тому, що хлопці погодилися забрати тварин назад, пообіцявши зоозахисникам вилікувати їх (щенки були в жалюгідному стані) і прилаштувати їх в хороші сім’ї. У свою чергу волонтерами була обіцяна всебічна допомога в лікуванні, прістройства і стерилізації тварин.

Через три дні, як і було домовлено, волонтери приїхали по залишеному адресою поглянути на цуценят, сфотографувати їх для оголошень про пошуки будинку, але, на жаль, малюків на території приватного будинку вже не було. За даною адресою розмістилася релігійна організація «Реабілітаційний центр» Покоління свободи міста Охтирка «для алко- та наркозалежних. Їх» пастор «на питання:» а де ж цуценята? » заявив, що їх всіх чотирьох в той же день забрала собі невідома жінка. Хто вона і де проживає він нібито не знає. На подальші розпитування пішли такі ж невиразні відповіді. У дворі будинку, де розташувалася дана організація, містяться на ланцюгу два не стерилізованих різностатевих пітбуль-тер’єра. на вмовляння волонтерів стерилізувати своїх вихованців від «пастора» була отримана категорична відмова. Ні доводи, ні вмовляння не справили на нього ніякого впливу. На собак (порода яких внесена в список потенційно небезпечних) немає документів, крім ветеринарного паспорта, відповідно ніякої породної цінності вони не мають.

Для запобігання появи небажаного потомства, що  потенційно розгулюватиме вулицями, їх бажано стерилізувати і уникнути розведення цуценят, які згодом можливо будуть продаватися за копійки на ОЛХ або будуть просто викинуті на вулицю. Посилювало поточну ситуацію і те, що всі цуценята були дівчатка та їх абсолютно необхідно було стерилізувати, щоб згодом їх потомство не поповнювало ряди бездомних тварин в місті. Тепер же немає ніякої гарантії, що через пів року це не відбудеться, і кількість бездомних тварин у місті не збільшиться ще на пару десятків…

Джерело: