На Сумщині підприємці зобов’язані надавати документи про походження товарів

Як повідомила головна спеціалістка ринкового та метрологічного нагляду Держпродспоживслужби в Сумській області Ірина Мішукова, за ненадання документів про походження продукції підприємців штрафуватимуть від 51 тис. грн. Про це з посиланням на ефір “Українськогорадіо: Суми” інформує azimuth.sumy.ua.

Йдеться про нехарчові товари. За її словами, штраф застосовуватимуть тоді, коли суб’єкт господарювання не надає органу державного ринкового нагляду документи про походження продукту.

“Він може бути оштрафований на суму 51 тис. грн за кожний вид продукції. Обов’язково повинен бути відстежений ланцюжок”, – сказала вона.

Ця сума є найменшою, говорить начальник управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Єщенко. “Це – найнезначніший розмір штрафу. За різні порушення він може складати 68 тис. грн, 100 тис., 340 тис. і т.д.”, – зазначив він.

За словами Ірини Мішукової, Держпродспоживслужба перевірятиме характеристики продукції в торговельних залах, складських приміщеннях, місцях, де розташовуються ярмарки, а також у всіх будівлях, де суб’єкти господарювання зберігають продукцію і реалізують її.

“На наш запит вони мають надавати документацію, за якою можна дізнатися інформацію про постачальника та суб’єкта господарювання, якому було поставлено продукцію”, – говорить вона.

Мова йде про товарно-супровідну документацію, договори на закупівлю тощо.

Зміни в законодавстві дадуть можливість перевіряти великі торговельні мережі, розповів Володимир Єщенко.

“Раніше штраф за недопуск до перевірки наших фахівців складав 340 грн. Наприклад, у супермаркетах нас просто зустрічали з чеком на цю суму. Таким чином, не давали можливості виконати свої функції”, – підсумував він.

Джерело: