На Сумщині горить 80 гектарів торфовищ

Близько 80 га землі, де розташовані торфовища, горять на Путивльщині. Про це Суспільному вранці 15 жовтня повідомив заступник голови Путивльської райдержадміністрації Михайло Биряк.

Горіння зосереджене між селами Волинцеве, Волинцівське, Жари та Козлівка.

За словами заступника голови Путивльської райдержадміністрації Михайла Биряка, у селі Зінове, яке розташовується в улоговині, через задимлення зранку 15 жовтня в аварію потрапили чотири автівки.

Наразі відкритого вогню на місці немає, торф горить під землею, тому виникає задимлення, сказав Михайло Биряк. Він також повідомив, що місцеві села обпахані по периметру. «Є загроза, якщо зайде вогонь у кар’єри, у торфовища, де ми розробляли, то всі райони будуть страждати від задимленості. А загасити можна тільки весною, коли рівень води підніметься, тоді у канави заходить вода. На великі торфовища поки на сьогодні (15 жовтня — ред.) не дійшло. Там є канава, через неї не перекинулось», — розповів Биряк.

Він також вважає, що місцевими пожежними машинами загасити пожежу неможливо., тому що «якщо ми будемо просто поливати водою згори, то ми будемо більше додавати кисню, і воно буде розгоратись і задимлювати сильніше».

На 16 жовтня заплановане засідання комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, де мають визначитись із подальшими діями.

Востаннє службу ДСНС викликали у Путивльский район 10 жовтня, повідомив 15 жовтня речник ДСНС в Сумській області Олег Стрілка. Нині локалізацією пожежі займаються місцеві пожежні команди. За його словами, найближча відстань до населеного пункту від пожежі — 5 км.

Пожежі також видно на карті NASA.

Перше повідомлення про горіння сухої трави неподалік села Волинцеве надійшло 3 жовтня. Про це повідомив співробітник пресслужби ДСНС в Сумській області Артем Ніколаєнко. Наступні повідомлення були 5 та 6 жовтня. Тоді площа загоряння становила до 15-ти га. За його словами, вогонь локалізували, ліквідовують приховані осередки горіння. Рятувальники встановили, що причиною стало необережне поводження з вогнем.

Джерело: