На Сумщині друга лікарня перейшла на утримання ОТГ

Друга лікарня на Сумщині перейшла на утримання об’єднаної територіальної громади. Два тижні тому вона була районною, повідомляє Суспільне.

Тут роблять аналізи на коронавірус, мають власну бактеріологічну лабораторію та нову апаратуру. “Коли людина лягає на обстеження, на лікування, звертається за консультацією, онкохворі, всі діти обстежуються. У порівнянні з іншими лабораторіями в нас ціни — найменші”, — розповідає в.о. головного лікаря Валентина Фоменко.

За її словами, до лікарні приїздять люди з Великописарівського району та Сум. “Великі тут, складні операції вони не можуть тут робити, але всі аналізи, всі маніпуляції, які прописують – всі вони роблять”, — говорить пацієнт Володимир Дяченко.

Своєю думкою поділився пацієнт Володимир Дяченко. “Було краще, всі відділення були, а що ж тепер: терапія залишилася”, — каже він.

Стаціонар лікарні — на 45 ліжок. Відділення — одне: терапевтичне, в ньому 10 ліжок паліативних і 10 — неврологічних, три дитячі, решта – для терапевтичних хворих. До реформи в лікарні було 7 відділень. За словами Валентини Фоменко, це — не остаточний варіант. Хочуть мати паліативне: зараз ремонтують для нього приміщення.

До кінця року ОТГ планує виготовити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію стаціонарного відділення. Також в цьому році на кошти тергромади придбали новий апарат для ультразвукових досліджень. У червні при Краснопільській лікарні відкрили бактеріологічну лабораторію.

Сьогодні медогляд проходила Наталія Сердюк: вона працює вчителькою. “Усе тут зможу зробити. Можливо, тільки терапевта я вдома — у сімейного лікаря — пройду. Єдине що, можливо, у лікарів неповне навантаження – хотілося б щоб довше працювали окуліст, лор”, — говорить вона.

Голова Краснопільської селищної ради Юрій Яремчук каже: складні медичні операції та допомогу жителі отримуватимуть на базі районного центру. “Що стосується діагностики, клінічних досліджень, роботи лабораторії, надання нескладних медичних втручань – це все має відбуватись на нашій базі”, — розповідає він. За його словами, у лікарню хочуть придбати рентгенобладнання. Теперішньому — понад 40 років, воно не відповідає вимогам. Нове вартує 4 млн грн.

“Ми на патогенну флору проводимо дослідження. Плануємо проводити дослідження води, зливів на бактерії кишкової групи, стафілокок”, — розповідає лікарка-бактеріолог Ніна Радіонова. За її словами, раніше ці дослідження проводили у лабораторному центрі Краснопільської СЕС. Він зачинений з грудня минулого року. Люди зверталися за медоглядами та допомогою до Сум. Це було незручно, і матеріально невигідно, розповідає вона.

За словами керівниці Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марини Лобової, в Україні такої практики доволі мало. Деякі ОТГ в інших областях ще не забрали навіть первинку. “Легко не буде, треба буде багато працювати. Буде йти мова про необхідність дофінансування з місцевого бюджету. Враховуючи вже ті заходи, які здійснені в цій лікарні, я думаю, що це дофінансування буде потрібне в меншому обсязі”, — зазначає вона.

Джерело: