На Сумщині безробітніх втричі більше, ніж вакансій

Навантаження на одне вільне робоче місце 16 осіб працездатного віку, то минулого року цей показник був утричі, нижчий — 5 чоловік. Такі дані оприлюднив Сумський обласний центр зайнятості.

У базі даних обласної служи зайнятості налічується всього лише 1 465 вакансій — вдвічі менше, ніж торік.

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, «вартість» однієї вакансії ледь перевищує 5 тисяч гривень, передає spec-kor.com.ua.

Протягом п’яти місяців цього року статус безробітних в Сумській області отримали 17 414 чоловік, з 12 березня 2020 року (з початку карантину) – 11 485.

Сьогодні в області 23 063 офіційно зареєстрованих безробітних. Минулоріч на відповідну дату офіційно зареєстрованих тих, хто втратив з тих чи інших причин роботу, в центрах зайнятості нараховували майже на 8 тисяч менше.

За 5 місяців нинішнього року спеціалісти служби зайнятості працевлаштували 7 790 осіб, в тому числі за період карантину – 3 821. Минулого року вдалося знайти роботу за цей же період для більше 12 тисяч громадян.

Найбільше заявок на спеціалістів сьогодні надходить з підприємств переробної промисловості, сільського, лісового та рибного господарства, охорони здоров’я, торгівлі, транспорту.

Джерело: