На Сумщині 12 лікарень «другої хвилі» отримали засоби індивідуального захисту для медичного персоналу та дезінфекційні розчин

Голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО передав для 12 лікарень «другої хвилі», що визначені для надання медичної допомоги пацієнтам з Covid-19, гуманітарну допомогу – засоби індивідуального захисту для медичного персоналу та дезінфекційні розчини для санітарної обробки приміщень.

«У ситуації, в якій перебуває сьогодні держава та Сумщина, на першому місці мають бути лікарі та їх захист і безпека, – наголосив Роман Грищенко. – Відтак, влада області тримає на постійному контролі питання забезпечення медичних закладів «другої хвилі» необхідним обладнанням та засобами індивідуального захисту», — підкреслив голова облдержадміністрації.

Як повідомив виконуючий обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО, висока заповнюваність хворими на коронавірусну інфекцію Сумського медичного клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології – 80% ліжкового фонду (при допустимих граничних нормах 50%) послужила підставою для того, щоб обласна влада звернулася до МОЗ та НСЗУ за дозволом на введення в дію лікарень «другої хвилі». Наразі Сумська міська лікарня №5, що визначена як заклад «другої хвилі», вже почала приймати пацієнтів. Сьогодні там вже знаходяться 10 осіб з підозрою на коронавірус».

У Сумській області визначено 12 лікарень другої хвилі на 481 місце, з них 26 – реанімаційних з 36 апаратами ШВЛ. Передача головою облдержадміністрації сьогодні засобів індивідуального захисту для медичного персоналу і дезінфікуючих розчинів – це суттєва підтримка медичним закладам «другої хвилі» в перехідний період (укладання договорів з НСЗУ), щоб вже зараз забезпечити належне функціонування цих закладів.

Крім того, за дорученням очільника облдержадміністрації щодо покращення умов дотримання протиепідемічних заходів було придбано 15 пральних машин, які розподілили на станції та підстанції екстреної медичної допомоги районів області, щоб ці заклади мали можливість покращити господарські умови праці.

Джерело: