На півночі Сумщини відкрили першу чергу потужного елеватора

У Середино-Будському районі відкрили першу чергу елеватора потужністю 28 тис. тонн з використанням сучасних технологій зберігання та доробки зерна.

«Важлива ця подія тому, що Середино-Будський район матиме нові робочі місця, а сільськогосподарські підприємства не лише місце для зберігання зерна, а й сучасні можливості з його очищення, сушіння, визначення якості тощо», – зазначив під час відкриття заступник губернатора Сергій Банніков.

Днями на Сумщині розпочалися жнива. Уже намолочено в районах області перші 40 т озимої пшениці. Сумщина славиться своїми врожаями. Серед регіонів України область входить у першу п’ятірку з виробництва зернових та зернобобових культур. А новий елеватор дозволить нашій області покращити як кількісні показники, так і якісні. Крім того, до кінця цього року очікується створення на новому елеваторі до 60 робочих місць.

На території елеватора побудовано 5 залізничних під’їздів з одночасним розміщенням 54 вагонів, а також депо для залізничного транспорту, лабораторія з визначення якості продукції зернових та технічних культур, що має сучасне обладнання, в тому числі і для визначення ГМО, встановлені залізничні ваги. У перший сезон на підприємстві планують приймати пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою і соняшник в обсязі понад 100 тис. тонн зерна від товаровиробників Сумської та Чернігівської областей.

«За роки існування компанії ми навчилися використовувати сучасні технології, збільшувати врожайність при нестабільних погодних умовах, розширювати земельний банк і залучати кращих фахівців. У нинішніх умовах ми повинні диверсифікувати свою діяльність і підстрахувати наш бізнес будівництвом масштабних інфраструктурних об’єктів», – зазначив Мисак Хідірян, президент компанії, що будує елеваторний комплекс.

Під час спілкування з інвесторами та аграріями заступник голови облдержадміністрації розповів, що до третини державної фінансової підтримки  галузі АПК спрямовані на залучення інвестицій, зокрема виробництва продукції з доданою вартістю. Станом на 01.07.2020 в розвиток агропромислового комплексу та сільських територій області залучено 934,7 млн гривень інвестицій, що становить 93,4% до відповідного періоду 2019 року (997,7 млн гривень), у тому числі в зернове господарство – 641 млн гривень, або в 2,3 рази більше до відповідного періоду 2019 року (277,2 млн гривень).

Довідково. Наразі у Сумській області послуги з приймання та зберігання зерна надають 39 елеваторів, місткість яких становить 2,6 млн тонн. Крім того, потужності зі зберігання зерна сільськогосподарських підприємств додатково становлять понад 1 млн тонн зерна. Упродовж маркетингового року в області може одночасно зберігатись понад 3,6 млн тонн зерна.

Джерело: