На Конотопщині перевірили «смердюче» повітря. Результати вражають

Лабораторний аналіз атмосферного повітря в с. Попівка Конотопського району, місті Конотоп та прибудинковій території проспекту Миру, 61, 30. 06. 2020 р., який був здійснений Конотопським міськрайонним відділом ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», показав наступні результати:

 • На кордоні санітарно-захисної зони бардовідстійника максимально-разова концентрація аміаку складає 0,34 мг/м3, що перевищує ГДК в 1,7 рази (при ГДК 0,2 мг/м3);
  – максимально-разова концентрація сірководню становить 0,009 мг/м3, що перевищує ГДК в 1,125 рази (при ГДК 0,008 мг/м3). Виявлені концентрації аміаку та сірководню не відповідають вимогам гігієнічних нормативів згідно «Гранично – допустимих концентрацій хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» затверджених 03.03.15р. т.в.о. головного державного санітарного лікаря України.
 • На межі найближчої житлової забудови – прибудинковій території по вул. Садова, 18 с. Попівка максимально-разова концентрація аміаку складає 0,27 мг/м3, що перевищує ГДК в 1,35 рази (при ГДК 0,2 мг/м3), максимально – разова концентрація сірководню не перевищує ГДК та становить 0,0075 мг/м3.
  – максимально-разова концентрація оксиду вуглецю на кордоні санітарно-захисної зони бардовідстійника та на межі найближчої житлової забудови не перевищує ГДК.
 • Місто Конотоп , прибудинкова територія проспекту Миру, 61, протокол № 6 від 30 червня 2020 р.
  – концентрація аміаку складає 0,48 мг/м3, що перевищує ГДК в 2,4 рази (при ГДК 0,2 мг/м3).
  – концентрація сірководню складає 0,043 мг/м3,що перевищує ГДК в 5,4 раза ( ГДК 0,008 мг/м3).

Наразі всі зусилля спрямовані на технічне усунення розповсюдження запаху, а також триває пошук конструктивних рішень проблеми із залученням науковців, які працюють над питанням забрудненості повітря, а саме — у чому причина впливу відстані на ступінь забрудненості так як у самому осередку концентрація шкідливих речовин нижча, ніж на більш віддаленій території.

Нагадаємо, Держекоінспекція позапланово перевірила Попівський експериментальний завод у Конотопському районі. Від його виробництва навкруги йде сморід. У серпні 2019 року проти заводу мітингували місцеві жителі, а у судах виробництво хотіли зупинити. Проте, завод, і досі працює.

debaty.sumy.ua