На боротьбу з COVID-19 у Сумах витратили 56 млн грн

У Сумах на реалізацію заходів для боротьби з COVID-19 спрямували з бюджету Сумської міської територіальної громади 56 мільйонів гривень.

Представники міської влади та медичної сфери під час брифінгу проінформували щодо робіт у лікувально-профілактичних закладах міста, спрямованих на ремонти та придбання обладнання з метою надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За словами профільного заступника міського голови Максима ГАЛИЦЬКОГО, медичного обладнання було закуплено на загальну суму 33 млн грн. (у тому числі: апарати ШВЛ – 14 одиниць, кисневі концентратори – 34 одиниці, мобільні пересувні рентгенівські системи – дві одиниці, монітори пацієнта – 59 одиниць). Засобів індивідуального захисту, лікарських та дезінфікуючих засобів, медичних виробів, витратних матеріалів тощо придбано на 16 млн гривень.

Разом із тим, було виконано ряд будівельних робіт щодо капітального ремонту приміщень відділень, визначених для лікування хворих на коронавірус, вартість яких – 6 млн гривень. Так, у КНП «Клінічна лікарня № 5» відремонтовано приміщення на першому та п’ятому поверсі поліклініки та хірургічного корпусу № 1 на суму 2 млн 930 тис. грн; у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» проводяться роботи з ремонту приміщень другого та третього поверхів будівлі стаціонару на суму 2 млн 116 тис. гривень. До кінця поточного року будуть завершені й роботи з капітального ремонту неврологічного корпусу КНП «Клінічна лікарня № 4», договір на виконання яких уклало управління капітального будівництва та дорожнього господарства на загальну суму 26 млн гривень.

Також серед виконаних робіт – ремонт системи подачі кисню та монтаж нових, ремонт апаратів ШВЛ у КНП «Клінічна лікарня № 4», КНП «Клінічна лікарня № 5» та в КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», що вдалось зробити за суттєвої допомоги благодійників, наголосив Максим Галицький. У цілому від благодійних організацій, підприємців та фізичних осіб на боротьбу з недугою сьогодення отримано благодійної допомоги на загальну суму 9 млн гривень.

Джерело: