Мешканці багатоповерхівки в Сумах 10 днів живуть без води

Мешканці багатоповерхівки на вулиці Супруна, 32/1 10 днів живуть без холодної води, а без гарячої – понад 10 років. Її немає у квартирах із 6-го по 9-й поверх, пише Суспільне.

У будинку 10 серпня відключили воду через зламаний насос у підвалі. Люди, які тут мешкають, кажуть, що його замінив управитель у травні 2020 року на новий.

Власник однієї з квартир Сергій Чернишов говорить, що до цього воду подавали по графіку. З 11 вечора до 8 ранку її не було. «І коли вода раніше подавалася, то у мешканців верхніх поверхів постійні гідроудари, рвало труби через те, що вони вимикали воду на свою користь, щоб економити комунальну електроенергію, але ми сплачуємо все у повному обсязі. Зараз в будинку проживає близько 500 мешканців в антисанітарних умовах «, — розповідає чоловік.

Люди з верхніх поверхів купують воду у магазині або беруть у сусідів. «Колонки нема, позакривали всі колонки навколо. Куди хочеш, туди і йди», — говорить межканка будинку Любов Мора.

Через відсутність води (в тому числі і гарячої, якої немає 10 років) люди написали листа до свого управителя – керуючої компанії «Домком Суми». За словами виконуючого обов’язки головного інженера підприємства Валерія Карлюкова, насос зламався через перевантаження і зараз знаходиться на гарантійному ремонті, його мають встановити назад сьогодні, 19 серпня.

«Там треба ставити насосну станцію повністю, яка буде з гідробаком, з автоматикою, яка буде підкачувати, як ми робимо на інших будинках», — вважає Карлюков. За його словами, двигун у 5 кіловат «з’їдає» тариф на комунальну електроенергію. «У них не хвистачає грошей, щоб виконати даний вид робіт. Хоча ми голові будинкового комітету неодноразово нагадували і рекомендували встановити насосну станцію. Хай ми трошки прокредитуєм будинок. Він себе окупає приблизно за півроку. На сьогодні згоди зі старшим будинком ми не знайшли на рахунок заміни», — розповів інженер.

Вартість такої насосної станції, каже Валерій Карлюков, — близько 50 тис. грн. А поки води немає, люди носять її нагору пішки, бо в будинку до того ж не працює і ліфт.

Джерело: