Лебедина пісня лебединського озера: чи можна врятувати водойму?

Водойма, що раніше була окрасою Лебедина і навіть зображена на гербі міста, нині перетворилася на невелику калюжу. Чому так сталося, хто винен, та чи можливо врятувати озеро — дізнавалися журналісти.

У травні 2019-го року журналісти побачили лебединське озеро таким. Тоді воно вже починало пересихати та зникати. Пройшло більше року.  І контраст справді вражає.

Ще кілька років тому сюди прилітали лебеді, тут купалися та відпочивали люди не лише з Лебедина, але й з усієї області. Зараз тут лише очерет вище людського зросту, та про те, що тут колись була вода, нагадують лише мушлі у сухій землі.

Ще минулого року, кажуть, сюди навіть запускали рибу. Тепер же все, що лишилось від озера, – це невелика калюжка.

Міський голова Лебедина каже, ця проблема триває не перший рік. Втім вирішити її не вдається.

“Область виділила 150 тисяч гривень зі свого бюджету, ми зі свого бюджету 150 тисяч. Почався цей рік – голови ОДА немає, ті хто виконували обов’язки – не підписували тих паперів, які потрібні були. Департамент екології повинен був замовити тендер, провести цю тендерну процедуру”, — говорить Олександр Бакликов, міський голова Лебедина.

Потім лебединчани все ж внесли зміни до свого міського бюджету, замовили дослідження, аби визначити причини обміління озера. Виявилося, що все через високу температуру та малу кількість опадів за останні роки. Тепер, аби врятувати озеро, треба почистити рослинність на берегах, а далі – знову бюрократична тяганина з документами.

За словами міського голови, на перший етап робіт потрібно буде близько 2-х мільйонів гривень.

Джерело: