«Кожен громадянин Сумщини на місцевих виборах 25 жовтня обиратиме долю своєї громади» – Роман Грищенко

Про це повідомив журналістам голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО, розповідаючи про місцеві вибори 25 жовтня 2020 року, що відбудуться на новій територіальній основі з урахуванням змін до Виборчого Кодексу України.

«Наразі Сумщина, як і вся Україна, на фінішній прямій завершення децентралізаційної реформи. Зокрема, наближені до завершення два основні етапи реформи – формування базового рівня (створення спроможних територіальних громад) та субрегіонального рівня (укрупнення існуючих районів)», – говорив Роман Грищенко.

За його словами, вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться на новій територіальній основі з урахуванням змін до Виборчого Кодексу України. За попередньою інформацією у жовтні місцеві вибори в Сумській області пройдуть на 1014 дільницях на постійній основі.

«На Сумщині місцеві вибори відбудуться згідно з нормами чинного законодавства. І я запевняю вас, що облдержадміністрація спільно з правоохоронними органами виконає всі свої функції, визначені законом, щодо належної організації виборів, проведення їх чесно, прозоро і відкрито», – говорив голова облдержадміністрації. Після виборів 25 жовтня 2020 року та з нового бюджетного періоду всі громади Сумщини, тобто 51 ОТГ − матимуть однакові повноваження та ресурси, майже всі податки залишатимуться в громадах.

«Але виграють від цього не всі. На жаль, сьогодні чимало приватних холдингів зареєстровані не на території Сумщини, а в Києві, Харкові чи Дніпрі. І це справжня біда для нас. Особливо в сільських громадах. Аграрні холдинги обробляють наші землі, руйнують наші дороги, а платять податки за межами Сумщини, – наголосив Роман Грищенко. – І ми сьогодні говоримо таким підприємцям − живете на Сумщині, працюєте тут, використовуєте нашу землю, наші ресурси, будьте ласкаві, залишайте податки на Сумщині».

Джерело: