Губернатор: Забезпечуємо належні умови праці для медпрацівників та дбаємо про збереження їх здоров’я і життя

На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час ознайомлення з ходом реалізації ініційованого ним проєкту щодо забезпечення портативною сигнальною кнопкою «Тривога» машин швидкої допомоги Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Екстрена медична допомога має отримувати належний рівень підтримки від влади, тому крок за кроком ми покращуємо умови та підвищуємо безпеку праці фахівців центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», – зазначив Роман Грищенко.

Голова облдержадміністрації Роман Грищенко дав завдання оснастити автомобілі швидкої допомоги «тривожними кнопками» виклику охорони, тому що останнім часом все частіше фіксуються надзвичайні ситуації, у які потрапляють працівники швидкої допомоги.

Як зазначив виконуючий обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО, медикам доводиться працювати в складних умовах, особливо в період боротьби з COVID-19. Часто працівники екстреної медичної допомоги змушені контактувати з агресивними або неадекватними пацієнтами, наражаючи себе на небезпеку. Тому гарантування особистої безпеки медиків є важливим для ефективного функціонування системи охорони здоров’я.

«Тривожна кнопка» — це комплект, до складу якого входить брелок, що знаходиться у лікаря бригади швидкої допомоги, і кнопка виклику служби охорони, що вмонтована у панель автомобіля. Сигнал виклику може надходити як з кабіни санітарного транспорту, так і дистанційно. Тобто, у разі потреби медики можуть безперешкодно подавати сигнал тривоги, знаходячись на відстані від машини. Крім цього, автомобіль швидкої допомоги оснащений системою GPS-навігації. Оператор пульта охорони визначає адресу, звідки надійшов сигнал, і направляє за нею найближчу групу реагування поліції, яка прибуває на місце впродовж декількох хвилин.

Наразі виготовлено та встановлено 19 таких комплектів, з них 14 – для бригад Центральної станції (м. Суми) та 5 – для бригад Шосткинської станції. Загальна вартість виготовлення та встановлення радіосистем – 44 тис грн. Фінансування було здійснено у травні 2020 року за рахунок бюджетних коштів.

Джерело: