Губернатор: на Сумщині об’єми будівництва доріг збільшилися у вісім разів порівняно з минулим роком

Про це повідомив голова Сумської облдержадміністрації під час інспектування робіт в с. Штепівка Лебединського району.

«Побудувати та відремонтувати всі дороги на Сумщині – це не мрія, а чіткі плани, які ми поступово реалізовуємо. Сьогодні в Сумській області будується доріг у вісім разів більше, ніж у минулому році», – наголосив Роман ГРИЩЕНКО.

Під час інспектування начальник Служби автомобільних доріг у Сумській області Іван РОМАНЮК повідомив, що наразі з боку смт. Недригайлів до Вільшани і далі до Комишанки тривають роботи з влаштування нижніх шарів покриття і підготовка до влаштування верхнього шару. Ці ділянки дороги планують завершити до 4-5 серпня. Потім дорожники перейдуть на ділянку від Штепівки до Сум.

Голова облдержадміністрації зазначив, що він задоволений ходом виконання дорожніх робіт. Роботи тривають без зупину, підрядні організації навіть інколи будують власним коштом, знаючи, що фінансування за виконання якісних робіт гарантовано надійде.

«До 20-го жовтня заплановано завершення робіт на всіх відрізках, але ми не будемо чекати, і зараз працюємо швидкими темпами, щоб закінчити раніше, – говорив Роман Грищенко. – На сьогодні об’єми необхідних матеріалів, які асфальтні заводи області можуть надавати, повністю використовуються. Ми ведемо перемовини про розміщення на території Сумщини ще мінімум двох асфальтних заводів. Це дасть можливість наступного року виконати ще більше робіт в області».

Голова облдержадміністрації разом із начальником Служби автомобільних доріг запевнили жителів с. Вільшана, які турбуються про необхідність побудови тротуару вздовж нової дороги, що з двох сторін автомобільної дороги буде влаштовано тротуар протяжністю 1,1 км.

Повідомив Роман Грищенко і про амбітні плани, що стосуються дороги H-07 Київ-Суми-Юнаківка: «Сьогодні вже розробляється проектно-кошторисна документація для робіт наступного року. Зокрема, відрізок від Ромнів до Недригайлова зазначеної дороги ми плануємо закінчити у наступному році, так щоб уся дорога Н-07 від кордону з Чернігівською областю до міста Суми була збудована. Крім того, розглядаємо питання щодо ремонту ще й на інших дорогах. Наше завдання, щоб у Сумській області були європейського зразка якісні дороги, як місцеві, так і державного значення».

Довідково. Автомобільна дорога державного значення Н-О7 Київ – Суми – Юнаківка (на м. Курськ) – національна автодорога, що проходить по лівобережній частині України та має протяжність 336,3 км. Це транспортне направлення є одним 3 основних у Сумській області, проходить по території 4-ох районів (Недригайлівський, Роменський, Сумський, Лебединський), де здійснюється постійний рух великовагового транзитного транспорту, що прямує з Київської та Чернігівської областей.

Ця дорога є одним із об’єктів програми «Великого будівництва», ініційованої Президентом України Володимиром ЗЕЛЕНСЬКИМ. Планом робіт на 2020 рік передбачено виконання ремонтних робіт у сумі 1,1 млрд, за рахунок яких буде відремонтовано 45,3 км дороги.

Потреба у додатковому фінансуванні на 2020 рік з урахуванням проведених процедур закупівлі та укладених договорів з підрядною організацією становить 513,5 млн грн. з введенням в експлуатацію 21,9 км.

З метою формування плану робіт на 2021 рік розробляється проектна документація на реконструкцію та капітальний ремонт ділянок доріг між м. Ромни та смт Недригайлів, а також в с. Штепівка. Орієнтовний план робіт на 2021 рік складає 1231,4 млн грн. з введенням в експлуатацію 28,6 км автодоріг, у т.ч.: реконструкція — 255,0 млн грн., 4,5 км; капітальний ремонт 976,4 млн грн., 24,1 км.

Джерело: